Wpis z mikrobloga

Najciekawszym miastem jakie udało nam się zwiedzić podczas wyprawy do Maroko była Essaouira (znana także jako As-Suwajra). Nie jest to wielkie miasto - mieszka tutaj około 80 tysięcy mieszkańców, czyli jest trochę większe niż sławny ostatnio Konin. W 2001 roku zdecydowano o wpisaniu mediny, czyli "starego miasta" na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dlaczego? Otóż zachowały się tutaj w dość dobrym stanie XVIII wieczne fortyfikacje zbudowane przez francuskiego architekta, na zlecenie ówczesnego władcy Mohammeda III.

Nas miasto urzekło - zarówno pod względem architektonicznym, jak również pod względem serdeczności ludzi. Jest tu znacznie lepiej i "milej" niż np w Marrakeszu - chociaż wiadomo, że pewnego rodzaju nagabywania się nie uniknie. W końcu w Maroko mają taką kulturę handlu.

Oprócz odwiedzenia miasta do zwiedzania zabytków, jest ono polecane też dla fanów #windsurfing i #kitesurfing - tutaj naprawdę wieje, a ludzi uprawiających te sporty każdego dnia można liczyć w dziesiątkach.

https://podroze360.tk/2019/10/30/essaouira-wietrzna-perelka-maroko/

Autorski tag do obserwowania/czarnolistowania: #podroze360

#podroze #podrozujzwykopem #maroko #essaouira
Pobierz
źródło: comment_xG7qr8UqOdFVBE5BKIPsY8Wxz2w85x7h.jpg
  • 3
@MrDeadhead Faktycznie najprzyjemniejsze :) wieczorem na spacerze wzdłuż plaży można niezłym piaskowym peelingiem dostać po twarzy, co nie należy do najprzyjemniejszych, ale w końcu to miasto wiatrów ;)
Ciekawe są też galerie malarzy, gdzie część z nich to rybacy, którzy odkryli swój talent i wbrew pozorom aktualnie są cenionymi artystami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShadowShama: no wysiedzieć na plażowaniu to też challenge, różowa dała radę ok 30 min. O tych rybako-malarzach nie wiedziałem, ale faktycznie sporo sztuki się tam sprzedaje i nie jakieś wielkie bohomazy.
@MrDeadhead: O serdeczności ludzi mogę wiele w tym miejscu mówić. Najistotniejsze jest to, że dostałem tam piwo, po tygodniu jeżdżenia po górach i pustyniach wschodniego Maroka, na strzała zrobiłem trasę z Zagory. Jedyne o czym marzyłem to piwo! Dostałem piwo, rozkręciliśmy imprezę, najlepsze wspomnienia z Maroka!