Wpis z mikrobloga

Mam problem ze skokami opóźnienia nawet do 4 sekund w sieci #wifi (potrafi nawet przerwać rozmowę głosową z użyciem mało wymagającego kodeka) i nie wiem gdzie leży przyczyna. Tak to wygląda na wykresie po kilkugodzinnym teście:

https://i.imgur.com/W4GkJlh.png

Tak natomiast wygląda rozkład sieci w otoczeniu (ta oznaczona ikoną to moja):

https://i.imgur.com/9P7Xun4.png

Siła sygnału wydaje się być w porządku (przy -70dBm i mniej bym się martwił). Z internetem też raczej nie ma problemu, bo skoki pojawiają się już na routerze. Pozostaje więc wina routera? Nie mam do niego dostępu, bo musiałbym pogadać z właścicielem. Wiem jedynie, że to jakiś TOTOLINK. Ja korzystam z karty sieciowej TP-Link WN722N z anteną, ale problem jest taki sam na smartfonie i laptopie z kartą Intel 8265.

#sieci #siecikomputerowe
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to nie masz dostępu ? A ipconfig i brama sieciowa od czego jest :D Zobacz, czy dostaniesz się do routerka wpisując standardowe kombinacje loginów i hasel, ew. sprawdź manuala. Wszelkie nietypowe problemy, jeśli ktoś nie kombinuje przy sprzęcie mogą oznaczać, że jest przeciążony po prostu. Może też trzeba zrobić upgrade firmware czy coś, to dosyć częsty przypadek nawet w korporacyjnych urządzeniach. Kolejna kwestia gdzie to stoi. Jeśli gdzieś w szybie od
  • Odpowiedz
@korni007 Pamiętam, jak wynajmowałem pokój w jakimś bloku i tam też był taki sprzęt, ale udało się go zlokalizować. Z jednym typkiem, który miał pokój obok żeśmy podmienili tego złomka na mój trochę lepsiejszy. Coś tam pomogło, ale szału nie było, bo sprzęt był umiejscowiony nad panelami sufitowymi obok całej elektryki.
  • Odpowiedz
@Anonimizator69: @korni007:
Nie chcę na własną rękę nic grzebać. Chciałem tylko wyeliminować problemy po mojej stronie, żeby później nie bawić się w odbijanie piłeczki z właścicielem, że to u mnie coś nie tak.
  • Odpowiedz
@0xFFF no to przyczyna jest taka że to gówno nawet obok routera nie stało. Wymienić na coś innego i tyle.

@Anonimizator69 niestety p0laki teraz biorą routery od operatora, w których nawet dhcp nie możesz skonfigurować. Byle podłączyć i zapomnieć, a jak nagle są problemy to wielkie zdziwienie że nic nie można zmienić.
  • Odpowiedz
@0xFFF primo to musisz przejść na 5ghz jeśli chcesz liczyć na choć trochę stabilności, pasmo 2,4ghz jest zakłócane nie tylko okoliczne sieci, ale też przez np. bluetooth. Więc nie tylko router zmień ale i swoją kartę sieciową.
@korni007 to nie dość, że gigabita nie ma to jeszcze jednotorowe 5ghz
  • Odpowiedz