Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób siedzących w komputerach, a głównie #macbook #apple #macos

Za jakiś czas planowałem kupić Macbook Pro, a że wyszedł teraz ten 16-calowy w którym usunięto główne wady 15-calowych, to wybór najpewniej padnie właśnie na ten 16calowy.

Docelowo służyć mi będzie jako narzędzie pracy w opisywaniu badań obrazowych ( tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny), ale zanim się to stanie to będzie "tylko" laptopem z iOs.

I tutaj właściwe pytanie- co na takim macbooku mogę robić, czego nie mogę robić na laptopie z windowsem? jakie zalety daje mi iOs? wiem że to pytanie jest bardzo ogólnikowe, ale może choć trochę mi pomożecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
iOs


@Skurviduplo: macOS. Możesz programować na platformę iOS ( ͡° ͜ʖ ͡°) ewentualnie korzystać z FinalCutPro lub LogicPro tudzież wspaniałej przeglądarki jaką jest Safari. Integracja między innymi jabłkami, fajnie rozwiązane biurka, nie wiem czy w Win10 w końcu wynaleźli to rozwiązanie. Spoko czas pracy na baterii, touchbar, touchID. Zorientuj się, czy aby programy, których będziesz niezbędnie potrzebował są 64 bitowe, ponieważ w najnowszym macOS nie są wspierane
@Skurviduplo: to nie iOS a Mac OS. Różnica jest taka względem windowsa że to jest system oparty na Unix. Ma to głównie znaczenie dla programistów, devopsow, sysadminów. Poza tym w dzisiejszych czasach nie ma różnicy. Kiedyś było trochę softu głównie do grafiki, video i muzyki, który lepiej działał na macach. W dzisiejszych czasach na Windowsie są równie dobre odpowiedniki. Z zalet będziesz miał stabilnejszy nie zamulajacy system. A tak to po
@Skurviduplo: chyba nie do końca wiesz o czym mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

primo: na laptopach masz osx / macos a ios tylko na telefonach.
secundo: w 16 nie usunięto wielu błędów tylko zmienili klawiaturę, dali nowe, dedykowane układy gpu + zmodyfikowali trochę chłodzenie
tertio: opisywać ofc możesz (np. w darmowym Pages) ale większość softu medycznego pamięta czasy windows xp więc jak chcesz odpalić coś pod Windowsy
@Skurviduplo: nie byłbym taki pewien, że jeśli tylko na macOS to będzie działał. Dopiero wersja, która weszła tej jesieni porzuca wsparcie dla 32 bitów, a wymóg dla appek z MacAppStore jest chyba jakoś dopiero od przyszłego roku
@grzmot_cebula: komputerów idealnych, pozbawionych wad, nie ma i z tym się liczy raczej każdy ;) ważne że poprawili klawiaturę (zmieniając na scissors), poprawili chłodzenie i podrasowali trochę gpu. Dla mnie, czyli dla kogoś kto korzystać będzie z Osirix'a, znaczenie ma tylko klawiatura a reszta to drobnostki :) jeśli bym potrzebował softu na windowsa to zawsze mam laptopa z windowsem. Jest to mocno teoretyczne i przekombinowane ale bramkę awaryjną zawsze mam.