Wpis z mikrobloga

Wielu wykopkow ma poglady ksenofobiczne, co uwielbiaja podkreslac, znajdujac sobie przeciwnika, ktorego mozna "kopac", bo pochodzi z biednego kraju i "zabiera miejsce pracy" biednym Polakom. Tymi obcokrajowcami sa oczywiscie Ukraincy, ktorzy robia dokladnie to samo, co my robilismy (i wciaz robimy), czyli ciezko pracujemy w innym panstwie, by moc godnie zyc!

Przyjelo sie w Polsce (w prawicowej nowomowie), ze #wroclaw "jest juz miastem ukrainskim". Zwykle odpowiadam na to bez niepotrzebnych emocji, ze owszem, mieszkaja u nas Ukraincy, ale jest ich i tak mniej (jako srednia) niz np. Polakow w Oslo.

Wroclaw nie jest oczywiscie miastem ukrainskim, jest miastem w ktorym mieszka wiele narodowosci, zarowno ze wschodu jak i z Europy Zachodniej.

Aby rozwiac watpliwosci, zamieszczam mape ze strony Urzedu do Spraw Cudzoziemcow, ktora pokazuje mieszkancow Ukrainy posiadających aktualnie ważne dokumenty uprawniające do pobytu w Polsce (nie mylić z liczbą wydanych zezwoleń na pobyt w danym roku)

#takaprawda #polska #ukraina #oswiadczenie #statystyka

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_CArEOfShj0dz2nQZUTKJ66PI7ZuwkHsb.jpg
  • 27
@Iudex: Ja podaje oficjalne dane rzadowe. Nie zaperzaj sie tak przyjacielu. Pora po prostu obalic wykopowy obraz rzeczywistosci, bo moze powodowac u ludzi, ktorzy w niego wierza pewne nieprzyjemnosci, gdy nagle sie wyloguja i odkryja, ze rzeczywistosc wyglada zgola inaczej!
@Jud-Suss: Podajesz oficjalne dane rządowe o osobach, które mają dokumenty uprawniające pobyt (rzekomo, bo skąd wziąłeś ten wykres to nikt nie wie, równie dobrze to może być liczba czarnych kotów).
Polecam sięgnąć do wynikania logicznego, z tak sformułowanego zdania nie wynika, że tylu jest Ukraińców. Po prostu znów nieudolnie próbujesz manipulować.
@Jud-Suss: Na produkcji gdzie pracowałem Ukraińcy pracują po 12 godzin przez cały tydzień - razem z weekendami, świętami no ze wszystkim. A Polacy chcą pracować po 8 godzin bez weekendów, ewentualnie z nadgodzinami ale dodatkowo płatnymi (Ukraińcy nie mają żadnych dodatków). Więc na chwilę obecną na tej produkcji pracuje 3/4 obywateli z Ukrainy i Gruzji.

Pracują ciężko za małe pieniądze, teraz można postawić się na miejscu np. Anglików którzy wyzywali na
@Moitessier: W zadnym wypadku nie jestem agresywny. Jestem czlowiekiem "przyloz do rany"! Po prostu zalamuje rece, jak przeklamana rzeczywistosc jest kreowana na tym portaliku ze smiesznymi obrazkami. Jestem od was pewnie o 15 lat starszy i po prostu fajnie, zebyscie mogli skonfrontowac pelno fake newsow czy czystych dyrdymalow z obrazem rzeczywistego Wroclawia,
@Jud-Suss: ja tam nic do nich nie mam ale jak tu przyjeżdzają to niech się naucza mówić po POLSKU. Żebym we własnym kraju nie mógł się dogadać w ojczystym języku to paranoja. I nie mów mi nawet ze Polacy jeżdżący za granice nie znają języków xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jud-Suss: ale ta mapa jest beznadziejna. co z tego że pokazuje liczbę osób pochodzenia ukraińskiego mieszkających w danym mieście, skoro te miasta są zupełnie innych wielkości jeśli chodzi o populację?

można przyjąć że Warszawa jest ok 3 razy większa od Wrocławia.

Warszawa 46k
Wrocław 16,7k

co wychodzi mniej więcej na to samo.

imo zdecydowanie lepsza do tego p czym piszesz byłaby mapa pokazująca procentowy udział w liczbie ludności osób pochodzenia ukraińskiego