Wpis z mikrobloga

[ #pilkanozna #premierleague #okienkotransferowe #transfery #zzapolowy ]

Zaczynamy od konkretów, czyli od transferów dokonanych. Dobre wiadomości dla fanów Manchesteru City. Za blisko 50 mln funtów do City dołączyli Steven Jovetic i Alvaro Negredo. Pytanie moje jest takie: czy obaj gracze będą w stanie zastąpić Teveza i Dżeko? Tevez już odszedł, a Dżeko zapewne odejdzie.

The Independent wraca do transferu skrzydłowego z Minero, który po wieściach z Liverpoolu i Tottenhamu i ich zainteresowaniu, poprosił o zgodę na transfer. Transfer do Spurs lub the Reds spowoduje, że linia pomocy obu drużyn będzie moim zdaniem najlepszą formacją w Premiership. Natomiast według Daily Mail to jednak Arsenal jest bliski podpisania kontraktu z Brazylijczykiem.

Nieoczekiwanie, zgodnie z oficjalnym komunikatem klubu Aston Villa, Benteke podpisał nowy kontrakt i zamknięty jest temat jego transferu. Dla mnie to chyba najbardziej nieoczekiwana wiadomość tego tygodnia.

Daily Telegraph pisze o rozmowach Jose Raina z Benitezem i Napoli. Bramkarz Liverpoolu będzie najprawdopodobniej nr 2, więc jego transfer do Włoch wydaje się prawdopodobny.

The Times. Cisse w Newcastle już nie zagra. Nowy sponsor i jego obecność na koszulce jest sprzeczna z Koranem. Pardew musi wzmocnić atak 2 dobrymi zawodnikami. Bent będzie pierwszym, a Pardew stara się teraz ściągnąć Gomisa.

TalkSport i Norwich. Według tego portalu Kanarki chcą zasilić skład byłym graczem Barcy Maxi Lopezem.

Tottenham nie ma już za wiele opcji na rynku napastników. Według The Sun to na pewno przyśpieszy i rozmowy w sprawie Soldado.

Daily Mail o West Ham United. Oscar Trejo pomocnik Gijon ma wzmocnić środek pomocy Młotów.

Jak bumerang wraca transfer Luiz Gustavo i Arsenalu. The Gunner złożą ofertę Bayernowi. Mówi się o 8 do 10 mln funtów.

Dla ludzi o mocnych nerwach.




  • 21
@chapeau_bas: Dzeko zostanie. A jak go puszczą to zrobią z siebie jeszcze większych debili, niż są obecnie

Mistrzowskie transfery City w ostatnie dwa letnie okienka:

- Sinclair (7)

- Rodwell (15)

- Maicon (tylko 3, tu im się udało)

- Jovetic (22)

- Negredo (20)

To ich odpowiedzi na van Persiego w United i Hazarda w Chelsea

O Macie w Arsenalu czytałem, niezła beka z tego kto to wymyślił :)
@chapeau_bas: po co Arsenalowi Luiz Gustavo to ja nie wiem. Trzeba kupić flachę na 31 sierpnia żeby zapijać kolejne #!$%@? okienko, w pierwszej kolejności prawy obrońca, bramkarz, snajper, ewentualnie ktoś na skrzydło gdyby udało się sprzedać Gervinho.


Mata przed przyjściem do Chelsea był podobno już jedną nogą w Arsenalu, ale dostał lepszą ofertę z CFC. Nie chce mi się wierzyć, że dlatego że nie jest ulubieńcem Mou Chelsea puściłaby swojego najlepszego
@Konalio: Też przepłacony (moim skromny zdaniem), ale może się wybronić. O pierwszy skład wcale nie będzie tak trudno, bo jest tam wynalazek z Ukrainy, Silva bez formy od roku i BEZNADZIEJNY ostatnimi czasy Nasri. Dwójka snajperów to prawdopodobnie wzmocnienie ławki, więc większa szansa na niewypały, a jak sprzedadzą Dzeko to już w ogóle beka z nich :)

Mata dostał lepszą ofertę od Chelsea? On tam zarabia śmiesznie mało, ta propozycja musiała
@Vojtazzz: nie od dziś wiadomo, że polityka płac w Arsenalu jest "trochę" inna niż pozostałych klubów z czołówki.

poza tym, mogły przeważyć czysto sportowe pobudki. Chelsea miała zapewniony start w LM w tamte wakacje, sezon zakończyła na 2 miejscu, poza tym potrzebowali takiego playmakera jak on (15 asyst Drogby w sezonie 2010/11...). A Arsenal w tym okienku się sypał, wzmocnień nie było widać, przed Kanonierami były eliminacje LM.

Może transfer Navasa
Luiz Gustavo


@Konalio: To kto według Ciebie będzie grał w Arsenalu na DP? Diaby? Obecnie gra Arteta, fakt jest dobry i daje spokój w środku, ale już swój wiek ma a poza tym nie jest niezniszczalny. Luiz Gustavo za kwotę do 10 mln funtów to moim zdaniem niezły interes.
@Pustulka: Jovetic, który zrobił 13/5 miał bardzo słaby sezon? Był cieniem siebie, choć poprzedni sezon miał podobny (14/3)? I były to jego dwa najlepsze sezony jak do tej pory?

Pewnie, Jovetic przepłacony również, ale nie zakrzywiaj rzeczywistości.


@Vojtazzz
@doloeop: Ramsey, i mówię to całkiem poważnie. Końcówkę poprzedniego sezonu zagrał naprawdę dobrze i biorąc pod uwagę zadania jakie wtedy wykonywał, chciałbym zobaczyć go na tej pozycji w przyszłym sezonie. Luiz Gustavo za taką cenę, ok, ale tylko jako poszerzenie składu. Nie jest to zawodnik który wzniesie nas na wyższy poziom.
@Konalio: Ramsey powiadasz hm... Masz racje, że końcówkę zagrał nieźle (miał przebłyski), ale na tyle szans co dostawał już trochę w niego zwątpiłem. Tak jak pisałem poprzednio Gustavo za taką kasę nie był by złym pomysłem.
@doloeop: nie no, jeśli nie więcej niż 10mln to jest dobra opcja, czy to pierwszy skład czy do rotacji. ale kiedy Arsene postawił na Aarona w środku pola a nie na skrzydle, to od tej pory chłopak naprawdę pokazuje klasę. wierzę w jego talent, ma dopiero 22 lata i wszystko przed nim.
@Theos:

OK, to był bardzo słaby sezon, cień samego sezon, a rekordowa skuteczność to przypadek. ;]


Podolski: 18 bramek 13 asyst

Giroud: 17 bramek 12 asyst

Statystyki nie grają.