Wpis z mikrobloga

  • 1426
#tvpis #bekazpisu
Logika pisu:
- profesor medycyny, czynny chirurg, dyrektor. 34 tys. zł miesięcznie = złodziej
- dyrektor marketingu bez doswiadczenia w NBP, magister podrzednej uczelni. 50 tys. zł = uczciwa kobietą, która ciężka praca osiągnęła sukces
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@filip8192: Skoro pełni funkcje poniekąd publiczną, to czemu? Tym bardziej, ze na prywatnych się zdaje często płacąc po prostu (wiadomo, ze nie na wszystkich uniwerkach zapewne, ale skoro takie sa obiegowe opinie to tak zapewne w jakims stopniu musi byc).
  • Odpowiedz
@ediz4: Akurat w kwestiach dotyczących moich pieniędzy (które idą między innymi na podatki, a nbp w którym pracuje ta pani działa obracając tymi pieniędzmi) uważam, że mi wypada oceniać wykształcenie osób powiązanych.
Nie wypada owszem mówić (bo to już w ogóle, zgadzam się z Toba, domena chamstwa) "haha ma stanowisko bo obciąga staremu dziadowi", ale w kwestiach edukacji to jak najbardziej masz prawo jako podatnik skomentować, że ktoś się nadaje
  • Odpowiedz
@abcdefghijklmn: A jak oceniłeś że się nadaje? Wiesz coś więcej oprócz tego gdzie zdobyła dyplom? Wiesz że pracuje w NBP już 11 lat? Bo ja myślałem że kompetencje to tam oceniają rekruterzy za pomocą np. CV ale widzę że wystarczy nazwa szkoły plus wygląd i już wszystko wiadomo.
  • Odpowiedz
@ediz4 Oceniam, że studia prywatne są #!$%@? warte i że jak najbardziej można oceniać osoby na stanowiskach publicznych pod kwestią wykształcenia. O samej kobiecie nic nie napisałem, bo tematu juz nie pamietam za dobrze (był w modzie jakies pare miesiecy temu), ale pamietam, ze jak przeczytalem jeden albo dwa artykuły o tej kobiecie i o jej szefie to nie wywarła jej osoba na mnie pozytywnego wrażenia, wręcz przeciwnie wylewało się wręcz
  • Odpowiedz
@chcetylkoodpowiedzi

wyjeżdżają lekarze czyli ludzie po ukończeniu studiów medycznych w tym głównie grono rezydentów lub ludzi którzy się np. na rezydentury w Polsce nie zdecydowali

Wyjeżdża kilka % lekarzy_*_ Dbajmy o precyzję języka :) Reszta doskonale wie, że po przemęczeniu się przez kilka lat specjalizacji trafi do absolutnej elity, w tym finansowej, tego kraju. Masowego exodusu lekarzy nie było i nie będzie, nawet jeśli w Niemczech czy NHS mogą liczyć na
  • Odpowiedz