Wpis z mikrobloga

Mirki szybkie pytanie. Chcę kupić projektor do 3k. Filmy, mecz, czasem gra. Na pierwszą linię poszedł Epson EH-TW5300 jednak brak w sensownych sklepach. Druga i trzecia opcja Epson EH-TW5600 i Benq W1090. Który będzie lepszy ?
#projektor
  • 13
@cezu1: Mam w1090 i polecam z całego serca. Z istotniejszych rzeczy które musisz wiedzieć jednak przed zakupem: dość głośno chodzi (spokojnie idzie się przyzwyczaić) i w dzień bez zasłoniętych zasłon bądź rolet to sobie nie pooglądasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale poza tym po jakichś 2 miesiącach użytkowania widzę same plusy :)
@cezu1: W grach też sobie bardzo fajnie radzi. Taki Wiedźmin 3 czy Uncharted wyglądają zajebiście na 160 calach ( ͡° ͜ʖ ͡°) MS teoretycznie ma dość wysoki bo 33 ms ale ma tryb Game w którym ten MS jest zdecydowanie niższy (z tego co wyczytałem w odmętach internetu).
Dodatkowo z wszystkich wymienionych projektorów ten BenQ będzie miał najlepsze kolory :) To 6 kolorowe koło czy coś takiego
@cezu1: Masz szczescie ze nie było w sklepach TW-5300 bo to porażka do domu, tragiczny kontrast.
Następca, TW-5600 jest znacznie lepszy, tak samo BenQ W1090.
Weź pod uwagę, że oba projektory mają baardzo dużą jasność, nawet w trybie kinowym. Przy mniejszych ekranach >110" może być męczące.
@Excalibue: Plan jest taki, żeby (jak już wszystko ustawię na stałe) obrysować ekran czarną taśmą pochłaniającą światło i wtedy środek machnąć na szaro. Bo cała ściana to będzie trochę słabo wyglądało, w końcu wszystkim mówię, że to salon... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze zdjecie z przed remontu, nie musisz malowac od razu na czarno, tylko cos z ciemniejszych kolorow, nawet taka czewien da sporo niz biala sciana.