Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 275)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie autentycznie "wielkie kino", świetna produkcja Terrego Gilliana...

"Fisher King" (The Fisher King, 1991)

**Arogancki Jack Lucas (Jeff Bridges) był dziennikarzem radiowym. Jego nieprzemyślana wypowiedź sprawiła, że jeden ze słuchaczy zabił siedem osób, a później popełnił samobójstwo. Czując się winnym tragedii, Jack włóczy się po ulicach miasta szukając zapomnienia w alkoholu. Pijany wdaje się w awanturę z grupą chuliganów. Z opresji ratuje go Parry (Robin Williams), bezdomny profesor historii, uważający się za rycerza poszukującego świętego Gralla.

W świecie jego fantazji pełno jest zamków, Czerwonych Rycerzy i dam w opałach. Tych dwoje tak różnych ludzi znajduje wspólny język, nie wiedząc że łączy ich dramat z przeszłości...


Na podstawie scenariusza została napisana książka**, prawie tak dobra jak film. (Czytałem raz, oglądałem z 2-3 razy).

Ciężko uznać film tylko za dramat, bo mamy tu też sytuacje zarówno komediowe, jak i trochę surrealistyczne wizje niczym z fantasy...
W każdym bądź razie film warto obejrzeć, i jeśli ktoś go nie zna, #polecam nadrobić tę zaległość...


Zwiastun. Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line, 720p, lektor, cda. [>LINK<]

Poprzedni wpis → horror/slasher Wesa Cravena.
"Przyjaźń na śmierć i życie".

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #dramat #kultowe #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia #vhs

Pobierz Montago - (Wpis nr 275)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie autentycznie "...
źródło: comment_a21UEqBDhcNizwDDX68vQXuZJ73EXrnG.jpg
  • 8
Ja jakoś nie lubię filmów Terrego Gilliama powstałych poza Monty Phytonem. Wszystkie sa jakieś takie ciężkie, gęste. Nigdy żadnego nie obejrzałem do końca.