Wpis z mikrobloga

#nowyspiderman #theamazingspiderman

W nowej części będzie Electro, nawet fajnie to wygląda, ale i tak nie obejrzę, tak jak pierwszej części. Po pierwsze chcę starą obsadę, po drugi nowy spiderman jest robiony w jakiejś mega ponurej atmosferze, po trzecie po kij go gryzł pająk, skoro tak się zmutował, że nawet pajęczyny własnej nie wytwarza, po czwarte Mary Jane #!$%@? :< oraz wiele innych.

#gorzkizal #whocares #film
  • 30
@tusiatko: e, starsza seria była nudniejsza w porównaniu do tej nowej. Może faktycznie te rozciapcianie (emocje/romanse/itd.) odpowiadały pewnemu gronu odbiorców, ale do cholery, to jest film o gościu, który ma nadnaturalne moce! ;-)
@tusiatko: próbują skopiować efekt nolana, tylko w amazing spiderman peter nie jest nawet ponurakiem, co "cwaniaczkiem" (przynajmniej ja to tak odebrałem) na swój sposób śmieszny. Bardziej "ponury" wydawał mi się poprzedni ;-P

Różnice w działaniu mutacji są dlatego, bo akcja się dzieje w "alternatywnym" świecie, których swoją drogą w tym wydawnictwie jest dużo ;-) (ułatwiały one rebooty).
@jarbi: no racja, co mnie bardzo wkurza, bo nie da rady sie polapac o co chodzi... Jednak Mary Jane zawsze i wszedzie byla ta najwazniejsza :p A oni mieli ja dac w drugiej czesci i usuneli ze scenariusza jednak "zeby urozmaicic fabule"... Brak slow.
@tusiatko: hm, z tego co kojarze to w w "tej wersji swiata" MJ dlugo nie zagosci ;-))

Ogólnie Marvel coraz gorzej sobie radzi w robieniu filmów (pod kątem scenariusza itd.), a DC coraz lepiej.

Swoją drogą warto zawołać @zurawinowa bo ona mocniej zna ten świat ;-)
@jarbi: Ja powiedzialam, mieli zrobic normalnie 4 czesc tamtego spidermana, a sie porwali na krecenie tego z jakims suchoklatesem nolnejmem, ktorego do tej pory nikt nie zna. 20 minut temu czytalam o tym filmie i teraz juz nie potrafie Ci powiedziec jak ten typ ma na imie, a co dopiero na nazwisko :D
@tusiatko: no ja powiem tak, suchoklates fakt, ALE nie mial caly czas problemow/rozterek emocjonalnych jak kristen z twilight (bo ten w poprzedniej serii takie mial (: ). Ale scena koncowa z maszynami budowlanymi byla za bardzo naiwna:[
@jarbi: Nie wiem o tej scenie, bo nie ogladalam :) Ja lubilam wlasnie to, ze Spiderman mial takie rozterki, bo to bylo w sumie bardziej realistyczne, w koncu to mlody chlopak swiezo tam po szkole itd. 3 czesc mi sie najbardziej podobala, chociaz szkoda, ze Harry umarl :/
@tusiatko: to daj szanse i obejrzyj. I jak wyzej, otrzymujesz zajebiste moce i Twoim najwiekszym problemem jest to a) problem z praca (seriously? Majac taki refleks/sile?), b) problem z kobieta (what the fuck?) c) juz nie pamietam co.

Amazing ma to ten plus, ze pokazuje, jakby sie zachowal bardziej realnie nastolatek otrzymujac takie moce ;-) Zobacz, kino fajne i lekkie, nie bedzie to stracony czas.
po drugi nowy spiderman jest robiony w jakiejś mega ponurej atmosferze


@tusiatko: Tak jak @jarbi: napisał, studio próbuje powtórzyć sukces Mrocznego Rycerza, dlatego nowy Spidey jest robiony w bardziej nowojorskiej aurze, zwykłego życia, niż komiksowej, przerysowanej. ;)

po trzecie po kij go gryzł pająk, skoro tak się zmutował, że nawet pajęczyny własnej nie wytwarza


Tak było w komiksie. Wytwarzanie pajęczyny przez Petera zostało wymyślone w filmie Raimiego, w każdym komiksie
@zurawinowa: no wlasnie watek emo spidera i popsucie venona calkowicie przekreslilo u mnie tamta serie ;) btw marvel dostanie po dupie jajk dc wyda lige sprawiedliwych..
@jarbi: nie wydaje mi się, JL nie ma takiego potencjału jak Avengersi. Poza Flashem to tam banda sztywniaków jest. :D A widziałeś Zieloną Latarnię? Tak koszmarnego filmu komiksowego dawno nie widziałam. :D
@zurawinowa: latarnie wymazalem z pamieci, ale btw majs go rebootowac tez;) podejrzewam, ze przy wszystkich nolan bedzie siedziec (;

Bardziej obawiam sie nowego batmana, ktory podobno ma byc w czlowieku ze stali 2
@jarbi: o, o tym nie słyszałam. Ciekawe kogo dadzą, bo jestem pewna, że Bale nie da się wsadzić w takie szufladkowanie, jest aktorem zbyt wysokiej klasy. ;) Supermana muszę nadrobić, bo szczerze mówiąc oglądałam tylko te sprzed 30 lat, nawet "superman powrót" nie widziałam. ;)