Wpis z mikrobloga

Czyli oddanie zysku, na rzecz kolektywu, jest silniejszym bodźcem do innowacji, niż zachowanie zysku dla siebie? Odważna teza. Gdzieś się sprawdziła?


@WhiskyRomeo: państwo inwestuje w badanie nie dla zysku jednostki i jakoś to działa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
CCCP, jeden z najbardziej innowacyjnych krajów z rocznym przyrostem PKB rzędu 30%. Wyciągnęło to wielu z nędzy.


@Tyraxor: To żart? Bo jak okradane sąsiada, włamując się mu do domu przez komin, to wzbogacę się po przez innowacyjność w podobny sposób. Druga sprawa, CCCP już nie istnieje.
  • Odpowiedz
W USA dochodzi to kradzieży przez Państwo, a w CCCP nie? Czy ty sie czasem nie pogrążasz we własnych iluzjach?


@WhiskyRomeo: państwo amerykańskie wspiera (często zbrojnie) interesy amerykańskich korpo. Wczoraj się urodziłeś?
  • Odpowiedz
państwo amerykańskie wspiera (często zbrojnie) interesy amerykańskich korpo. Wczoraj się urodziłeś?


@BojWhucie: Tak. Jak każde Państwo, broni własnych interesów. Mowa o kradzieży na własnych obywatelach.
  • Odpowiedz
państwo inwestuje w badanie nie dla zysku jednostki i jakoś to działa


@BojWhucie: Bo Państwo ma hajs zabrany przymusem od ludzi a prywatne firmy inwestują swoje własne pieniądze które mogą stracić. I skuteczność programów Państwowych zobacz sobie na przykładzie naszego pięknego kraju. Miliardy wywalone na informatyzacje różnych sektorów, a nadal działa gorzej niż pierwsze lepsze rozwiązanie prywatne.

Po drugie w CCCP masę prac (a szczególnie podczas wojny) było bez sensu, programy na które pracowały miliony ludzi, które okazywały się totalną porażką, a wyniki badań i statystyki były wielokrotnie
  • Odpowiedz
Przynajmniej się nie kryjesz z tym, że kapitalizm to zbrodniczy system( ͡° ͜ʖ ͡°)

a czyli w innych można już rabować, fajny ten kapitalizm( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BojWhucie @Tyraxor: Bo mam dystans i nie jestem zaślepiony ideologią. Jakoś mało macie do powiedzenia oprócz sloganów. Każda dyskusja wymaga choć trochę otwartego umysłu. Ale widzę nic tu po mnie.
  • Odpowiedz
@BojWhucie Poznałem gościa po głosie, on prowadził do niedawna kanał o tematyce anarchistycznej, pod swoim imieniem i nazwiskiem, może dobra przeciwaga wobec Nczas, Mediów Narodowych, Prawicowego Internetu, eMisji i Wojny Idei?
  • Odpowiedz