Wpis z mikrobloga

Mirki mam dylemat, chciałbym kupić odkurzacz automatyczny. Poczytałem trochę i zastanawiam się nad Vacuum Cleaner 1s/Roborock s50/s55. Głównie powierzchnie płaskie,brak dywanów,kafelki i panele. Bardzo ważne jest, żeby dobrze radził sobie z sierścią zwierząt. Czy funkcja mopowania podłogi działa dobrze, czy to bajer i problem z dolewaniem wody?
Może ktoś was używa tych odkurzaczy i mógłby coś podpowiedzieć? Za dużo tych modeli i nie wiem sam co wybrać..
#odkurzacz #xiaomi #roborock #aliexpress #robotsprzatajacy
  • 15
@mam_tu_niezly_ubaw_: Ja mam Roborock S6. Mopowanie to taki bajer niebajer :) bo wiadomo, że samą wodą nie umyjesz podłogi. Jak masz jakieś mocne zabrudzenia, rozlany, zaschnięty sok to raczej nie umyjesz, ale jak odkurzam z mopowaniem, to podłoga jest czystsza. I po szmatce wydać, że zbiera brud. Mam takie same podłogi jak Ty. Bez dywanów. I mam psa. Mój odkurzacz bardzo dobrze radzi sobie z sierścią. Nie ma problemu z jej
@mam_tu_niezly_ubaw_: s55/50 chyba tylko kolorem się różnią. Z każdego z wymienionych będziesz zadowolony, bo to takie pewniaki. Kwestia tego czy chcesz zainwestować w bajer mopowania. Sprawdza się jeżeli chcesz mieć odświeżoną podłogę między regularnym sprzątaniem (nie unikniesz mopowania manualnego raz na jakiś czas, zwłaszcza kiedy mieszkasz z kobietą ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Ja nasączam dodatkowo ścierkę wodą i płynem i dodaję warstwę materiału pod spód (wtedy
@mam_tu_niezly_ubaw_: 1s vs. S50/55 różnice:
1s ma mozloeosc podzielenia mapy na pokoje
1s zapamietuje wiecej map (np w przypadku poetrowego domu)
1s ma kamerę HD dzięki czemu odnajdzie się na mapie gdy go przełozysz
1s wystepuje jedynie w wersji chińskiej
S50 moze mopować (bardziej przecieranie kurzy)
S50 ma carpet mode (aitomatycznie zwieksza obroty po wjezdzie na dywan)
S50 wspolpracuje z asystentem Google
@Szym3kSzym3k: masz pewnie jedynkę. Wspolpracuje z asystentem i nie ma pamięci map. Kamera sluzy tylko do lepszego mapowsnia pomieszczenia plus to że gdy go przelozysz w inne miejsce - nie zgubi się. Dostep do niej ma pewnie tylko rząd chiński:P
Miałem różne odkurzacze, jestem najbardziej zadowolony z Roomby e5. Może nie jest najtańsza, ale chodzi jak w zegarku, obsługa posprzedażowa też jest mocno prokliencka.