Wpis z mikrobloga

#sepecharecenzuje Planeta Singli 3

Po Planecie Singli 2, która była dnem den, trójce nietrudno było się odbić od tych zwałów filmowego gówna. Ale to nie oznacza, że od razu da się to oglądać. W skrócie - tym razem młodzi, piękni i bogaci przyjeżdżajo na wieś braść słub, ale wsioki im przeszkadzajo i jest mnóstwo zabawnych sytuacji, bo hehe miastowe przyjechaly i nie znajo życia.

+jedyny plus - role Bogusia Lindy i Danuty Stenkee, mimo scenariuszowego ścierwa ta dwójka wykrzesała coś ze swoich ról i uratowała Planetę Singli 3 od statuetki za najgorszy film roku

-festiwal żenady, jak w większości polskich komedii, aż żołądek podchodzi do gardła
-sam pomysł większości żartów z kontrastu mieszczuch/wsiun jest oklepany, dziadowski i nieśmiesczasem,,dobór obsady, od chrapiącego Stuhra, przez zastępy aktorskiego normictwa pokroju Głowackiego, aż po drętwą jak Kristen Stewart Więdłochę, uuuuch
-genialny scenariusz, bardzo dobre dialogi
-rozwiązanie wątków jak z serialu dla starych bab
-bójka na weselu a la scena z Piratów z Karaibów, brakowało tylko szabli i Sparrowa w tle
-Karolak

No i co mam powiedzieć, 2/10. Zapłakałem rzewnie i gorzko. Już nawet nie za straconym na tego gniota czasem ani przykrym Karolakiem, który po raz kolejny gra identycznie. Już po 1 listopada, ale ja smutłem i płakłem nad mogiłą polskiej komedii. Stawiam świeczkę i salutuję, bo ten gatunek odszedł na zawsze. Jak mówi klasyk - zmienił miejsce zamieszkania.

I specjalne pozdrowienia dla zwyciężczyni konkursu z poprzedniego wpisu - mirabelka @katf. Pozdrawiam serdecznie i żyj sobie.

#kino #recenzja #film #komedia #planetasingli #karolak
Sepecha - #sepecharecenzuje Planeta Singli 3 

Po Planecie Singli 2, która była dnem ...

źródło: comment_EvdP29rJ4Y6CXbjN7zeGNWygwIl1SGkY.jpg

Pobierz
  • 7