Wpis z mikrobloga

Cześć, czy mieszka i pracuje ktoś z Was w Bristolu w UK? Bardzo spodobało mi się to miasto, śledzę tagi od jakiegoś czasu ale chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej od osób które tam są. Myślę o emigracji z różnych względów (ofc najbardziej ekonomicznych) więc jeśli są tu ww to proszę o kontakt! :D
#emigracja #uk
  • 27
@vuas: Ciekawe miasto ale cholernie drogie do wynajmu/kupna (zaraz po Londynie!), trzeba miec dobra prace zeby sie oplacalo (ale duzo dobrego przemyslu wokol - aerospace, research & dev itp). Bardzo tez mocno zakorkowane:)
@kaktusak myślę nad Bristolem bo słyszałem dużo dobrych opinii. Naprawdę ceny wynajmu są aż tak duże? I pytanie co oznacza mieć dobrą pracę +- ile funtów/msc? :D
Mysle za zarabiac co najmniej srednia UK (27k), ale samemu i tak bedzie ciezko, lepiej jak jest druga osoba z podobnymi zarobkami. Osobiscie przy dochodzie dla household powiedzmy 60k £ rocznie nie przeprowadzilbym sie w tamte rejony, za malo:).
Ceny wynajmu sprawdz sobie na rightmove.co.uk czy innej zoopla.co.uk, ale mysle ze trzeba liczyc co najmniej 1k miesiecznie za nie-dziure:)
@vuas: No ale jakie masz oczekiwania?

Sa tansze dzielnice bristolu; ja teraz za 3 pokojowy dom prace 900 rentu + rachunki = 1200.

Na 2 osoby wychodzi spoko, na jedna bez pokoju studio 550 + rachunki.

Generalnie polecam miasto bardzo, poza korkami masz dobre polaczenie z calym krajem, w góry do Walii blisko; generalnie polecam.
@vilajnen Ogólnie interesuje mnie Bristol w każdym aspekcie, jakie są właśnie koszty utrzymania, ile faktycznie realnie wychodzi kosztów miesięcznie. Docelowo planuję wyjechać sam, ewentualnie w dwójkę (ale wolę liczyć koszt w gorszym przypadku czyli na jedną osobę.) To chyba dość tanio jak za 3 pokojowy dom? Studio to jest tak jak kawalerka tak? Chodzi mi o to, czy np za pensję w okolicach 2k jesteś w stanie przeżyć w fajnych warunkach. Plus
@vuas: dla mnie ogolnie Bristol i ta czesc uk najlepsza do zycia. Bristol juz dluzszy czas jest w czolowce rankingow najlepszych miast do zycia w uk. Nie przesadzal bym ze jest to drugie najdrozsze miasto po londynie bo tak nie jest. To juz pobliskie Bath jest drozsze. Jest drogie ale nie drugie najdrozsze. Ja mieszkalem w jednej z lepszych dzielnic (Redland) i w dwie osoby zylo nam sie super. Nie ma
@vuas: to zalezy, ja np robie w gownorobocie w pl i chcialem jechac do gownoroboty do uk ale poprostu mi sie to ekonomicznie nie oplaca.
Gownorobota w uk = 1100f (o ile bd mial 40h w tygodniu, bo czesto jest tak ze robisz 2,3 dni w tygodniu (0 hours contract)
Pokoj 300,400
Jedzenie 200,300
Samochod 200, 100 ubezpieczenie(ciezko o tak tanie ubezpieczenie) 100 paliwo
Zostaje 200, 300

Gownorobota w pl=2700zl za
@scobos: Ah, fakt; pomylilo mi sie z Redfield. Wybacz!

@Zhukov: No i warto dodac, ze Bristol to jest miasto, ktore tez masakrycznie szybko sie rozwija i ilosc funuszy/inwestycji sie strasznie zwiekszyla w ostatnich 2 latach. Strasznie duzo jesli chodzi o komercyjne przestrzenie (aurora house, finzles reach [polecam LHG, choc juz pewnie byles]).