Wpis z mikrobloga

No to jak chcecie posłuchać co stary lewak ma do powiedzenia na temat marszu, to sobie przeczytajcie :)
1. Łatka marszu faszystów i nacjonalistów jest mocno niesprawiedliwa. W tłumie bardzo dużo przeciętnych obywateli. Tak, były też te niby mityczne rodziny z dziećmi i osoby starsze.
2. Nie, to nie jest tak, że wszyscy non stop krzyczą na żydów i pedałów. Okrzyki anty lgbt czy o wieszaniu komunistów są podejmowane tylko przez część uczestników. Normalni czekają na "Polska biało-czerwoni" :)
3. Na marszu raczej spokój, ale jest tyle ludzi, że zawsze może się trafić grupka debili. Będąc na marszu można nie wiedzieć, że w którejś jego części dzieją się dymy.
4. Widać w społeczeństwie, że potrzebują takiej imprezy. Imprezy na której z dumą przemaszerują i pokażą swoją tożsamość. Lewica i liberałowie mogą sobie pluć w brodę, że nigdy nie zorganizowali czegoś podobnego.
5. Tak, w tłumie są organizacje, które są kontrowersyjne. Włoscy neofa plus np. szturmowcy z Polski.
6. Czy jako lewicowiec czułem się źle i miałem poczucie, ze wspieram ONR? Oczywiście nie, szedłem tam z takiej samej potrzeby, jak przeciętny janusz.
7. Czy czułem się dobrze? Średnio. Wszak pewnie niejeden radykalny uczestnik marszu chciałby mnie powiesić na drzewie, bo w jego definicji jestem tym "czerwonym"'. Tego typu radykalizm odstrasza wg mnie pozostałych ludzi, którzy mogliby uczestniczyć w marszu, gdyby narodowcy zrezygnowali z haseł anty.
Podsumowując, nie taki Marsz straszny jak go malują. Prym wiodą na nim jednak środowiska, które okreslilbym jako subkulturowe stąd atmosfera może odstraszać. Same hasła dodatkowo polaryzują nasze i tak skłócone już społeczeństwo. Mnie wciąż brakuje marszu, który byłby 100% pro Polski, na którym nikt nie wymagałby ode mnie, żeby krzyczał że kogoś jebię albo wieszam.
#marszniepodleglosci #neuropa #4konserwy
źródło: comment_NhjhsWbZSdWTaE8rFe8nWuF82yyDsT6C.jpg
  • 12
Łatka marszu faszystów i nacjonalistów jest mocno niesprawiedliwa. W tłumie bardzo dużo przeciętnych obywateli.


@ksaler: nikt nigdy nie twierdził inaczej. Problemem zawsze były środowiska, która to organizowały i zaproszeni goście. Bodajże w zeszłym roku goście to byli zadeklarowani faszyści.

Ja się dziwie, że ludzie chcą w tym uczestniczyć, bo legitymizują tych ludzi. Gdybym ja miał możliwość pójścia w tym marszu albo w jakiejś paradzie równości, gdzie zaproszono przestępców seksualnych to w
@ksaler: Ja już raczej się tam nie udam, że względu na antyaborcyjne i prokoscielne #!$%@?.
Na szczęście raczej tylko ONR i inni wykolejeńcy typu jakaś brygada Świętokrzyska wrzeszczeli o wieszaniu komumistów, zakazie pedałowania czy innych takich.
Ale widać że to są mordy nieskażone inteligencją, proste jak budowa cepa i łatwo nimi manipulować.

Ogólnie ciekawe przeżycie, teraz pójdę na marsz równości dla kontrastu
@Deno: @ksaler:

wykolejeńcy typu jakaś brygada Świętokrzyska wrzeszczeli o wieszaniu komumistów


dlaczego oburzają was okrzyki, które potępiają komunizm? oczywiście że trzeba głośno krzyczeć o "wieszaniu" wrogów wolności, Ojczyzny i oczywiście, że trzeba być "anty", nie ma lepszej daty niż rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości żeby zamanifestować swój sprzeciw przeciwko totalitaryzmom, które w tym kraju, jak przecież w żadnym innym, tak drastycznie odcisnęły na niej swoje śmiercionośne piętno, nie rozumiem jak
@ksaler: + za obiektywne podejście. Miałem podobne uczucia - bardzo fajne wydarzenie. Jedyne co mi się nie spodobało to teksty typu "zakaz pedałowania" skandowane przez znikomy odsetek uczestników, według mnie (choć do tęczowej ideologii mi daleko) nie na miejscu.
@YgoR: ja komunistą nie jestem, ale odnoszę wrażenie, że dla wielu osób krzyczących te hasła, "komuniści" czy "czerwoni" to wszysc, którzy nie są narodowcami. Ewentualnie wszyscy ci którzy nie zgadzają się z hasłami marszu.

Stali ludzie z banerem Konstytucja - cyk, poszły śpiewy, że będą wisieć komuniści. Wozy TVNu - cyk czerwoni. Gdybym powiedział, że nie przeszkadza mi lgbt, też byłbym uznany za "czerwonego". To słowo wytrych jak "lewak" w internecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksaler: Problem tego marszu jest jego upolitycznienie przez samych organizatorów, co już samo w sobie wyłącza z uczestnictwa wiele osób nie wspierających narodowców.

Antifa i antyfaszyści to też zjeby.

Ciężko też będzie taki marsz, ale bez polityki zorganizować jeszcze przez wiele lat.
@YgoR:

Zamanifestować swój sprzeciw przeciwko >totalitaryzmom,

Typie czy ja pisałem coś o tym że komuniści to dobrzy ludzie? Onr sam siebie nazywa "młodzieżą radykalną", więc ja nazywam ich wykolejemcami bo radykalizm w jedną czy drugą stronę to jest właśnie totalitaryzm.

A mnie to oburza bo dla nich partia SLD to jest partią komunistyczna(krzyczeli sld-kgb), więc najwyraźniej członków SLD chcą wieszać na drzewach...
Jeżeli dla ciebie SLD jest komunistyczne a onr dobre
skoro "zwykłym" "ludziom" nie przeszkadza to towarzystwo to znaczy, że sami mają takie poglądy i kropka, a zasłanianie sie niewiedzą z kim się idzie w jednym szeregu


@se_mallo: nie. Jak dla mnie "zwykli ludzie" idą tam, bo to zajebiste uczucie iść razem z innymi ludźmi i machać biało - czerwoną flagą, wyrażając swoje przywiązanie do ojczyzny. I tylko tyle. To że tam idą nie znaczy, że są faszystami/narodowcami, czy czym tam