Wpis z mikrobloga

@Kleki_Petra:

Badania, zgodnie z metodologią stosowaną w wielu krajach, polegają na przeprowadzeniu krótkich wywiadów podczas protestów oraz rozdaniu ankiet do wypełnienia po wydarzeniu. Respondentki i respondenci dobierani są losowo, co pozwala uzyskać reprezentatywność próby.

link

Z badań wyszło, że jest mało grupy, który ma najmniejszą szansę na aktywny udział w badaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@yeron: No ja to rozumiem. Natomiast 3 lata wcześniej uczestników z wyższym wykształceniem, wg badania inną metodą, było 32%.
Wzrost aż o 30 punktów procentowych w 3 lata? Duży błąd w pierwszym badaniu czy drugim?
A może warto najpierw sprawdzić skłonność do pozytywnej autoprezentacji członków określonych grup i mieć to na uwadze?

Dlatego chciałbym znać dokładny opis metody. To, że stosowana w wielu badaniach w innych krajach nic nie znaczy.
@przemek89x: W sumie. Jeżeli patrząc na kwotę brutto i ogromna liczbę imigrantów to statystyka może zostać zawyżona. Przecież taki ktos z Anglii pokryje 4 Polaków za minimalną. xd
nawet jak wyższe wykształcenie to na jakichś wyższych szkołach im JP2 w jakimś Przemyślu czy Radzyminie Podlaskim


Tak z mojego podwórka:
Ja: dwa fakultety na jednych z najlepszych uczelni w kraju
Mój brat: absolwent kierunku lekarskiego na ŚUM
Dwóch jego kumpli z roku, tak samo, żona również po ŚUMie
Moja różowa: jedna z najlepszych ekonomicznych w kraju

Ale ty wiesz lepiej. Co prawda, nigdy cię tam nie było, ale wiesz lepiej.
@
Wyżej można poczytać ból dupci lewaczków - idealnie - bo jak to tak prawak może mieć wykształcenie i zarobki wyższe niż 99% lewaków?
XDD

Oczywiście wnioski wyciągniete z dupy lewaków (bo tam siedzi ich mózg) i oparte na niczym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemek89x: przecież wyższe wykształcenie to nie jest żaden rarytas obecnie. Wystarczy pójść do słabej uczelni, na kiepski kierunek. Niestety, przyznam się że moja uczelnia się taką okazała. Większość osób z którymi się uczyłem nie miała faktycznych możliwości intelektualnych do zdobycia wyższego wykształcenia.
Teraz 70 procent ludzi po liceum idzie na studia.
Trochę #!$%@? te twoje wykształcenie, że nie ogarniasz jak bardzo twój przykład nie ma znaczenia dla reprezentatywności grupy.


Trochę #!$%@? ta twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że moje wyksz jest reprezentatywne dla grupy, a post był odpowiedzą na konkretne zarzuty twojego kolegi. Skąd inąd, również analfabety. Pozdrawiam.

@Herubin: