Wpis z mikrobloga

Mirasy,

przymierzam się do zakupu laptoka, główne przeznaczenie - do gier. PC odpada ze względów logistycznych. Znalazłem kilka modeli, ale ceny bardzo się różnią. Głównym moim celem jest odpalenie Wiedźmina 3 w Ultra (z Hairworks) na modach (tekstury/modele/reshade) w natywnej rozdziałce tj. zapewne 1920x1080. Fajnie by też było, gdyby nie wyglądał jak kombajn.

Znalazłęm kilka modeli odpowiadających powyższym założeniom, zrobiłem sobie zestawienie na podstawie notebookcheck.com oraz cen z x-kom. W tabelce kolejno widać: minimalny odczyt FPS na ustawieniach ultra (z hairworks), średnie FPS, minimalne FPS po modach (tutaj założyłem, że spadek będzie ok. 15%).

Nawiązując do poniższego zestawienia, zastanawiam się czy warto:

1. Rozważając Legiona 540 z 1660 TI, czy warto dopłacać ponad 3k (do Legiona 740 z 2070 Max-Q), aby ustanowić min FPSy na poziomie o 7 FPS wyższym?
2. Jeżeli tak, to czy lepiej już dołożyć do Della (ponoć mają najlepszy serwis w PL, nie to co x-kom)
3. Jeżeli Dell to czy nie lepiej dołożyć kolejne kilka stówek i mieć 2080 na pokładzie? Co prawda wersja Max-Q, ale i tak wydajniejsza od poprzedników. Tylko, że z poziomu ok. 5k idziemy na prawie 10k, a różnica w min FPSach to 13 klatek i nie wiem czy jest to tego warte.

Z góry dzięki za komentarze

#laptopy #lenovo #gry #gaming #pcmasterrace #laptop #dell #xkom #komputery
MarteenVaanThomm - Mirasy, 

przymierzam się do zakupu laptoka, główne przeznaczeni...

źródło: comment_R8QfOJlnF2zOL5XlyZj4llOjG3hgn2pm.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Vasek: możesz jakoś bardziej uzasadnić ten wybór? Z mojej perspektywy dokładanie 460 zł za każdą dodatkową klatkę, która podniesie mi ten najniższy punkt o 1 klatkę, do 7 klatek (za 3200 zł) nie wydaje mi się dobrą decyzją
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Y740 ma ekran 144 Hz w standardzie, ten Y540 ma to w opcji (sprawdź, czy wybrany przez Ciebie miałby takie odświeżanie). Ma kartę sieciową killer. Ma jedno USB więcej, większa bateria, jest wykonany z aluminium i pewnie ma lepszą kulturę pracy.

I klawiatura RGB. Lubię klawiatury RGB. :D
  • Odpowiedz
@Aerokski: raczej bez sztywnych ram, ale racjonalnie. Gdyby były solidne argumenty za rtxem 2070 to bym nie żałował tych kilku cebulionów. Też mi się wydawało, że ten rtx nie jest tego warty (tak mój excel mówi). Mówisz, że warto poszukać czegoś z 1660 Ti? Będą lepsze maszyny od tego legiona 540 w tych okolicach cenowych?
  • Odpowiedz
@Gronbar: pomiary brałem z notebookchecka. 100 FPSów na ultra (z hairworksem) to może i ta 2070 ma we Wieśku 3, ale w wersji desktopowej, a nie laptopowej. Jak mi znajdziesz odczyt, gdzie laps z 2070-tką wyciąga 100 FPSów w W3 na ultra to biorę bez wahania.

Poza tym nie wiem o którym odczycie mówisz, jeżeli średnie FPSy to mało mi to mówi, bo 2060 wyciąga średnio 70 FPSów, ale ma
  • Odpowiedz