Wpis z mikrobloga

@Sefton: Ale lewactwo od socjalistów w rozumieniu XIX- i wczesno-XX-wiecznym to ty odróżniaj. Józek to by splunął na to patałajstwo sowieckiego chowu co obecnie zawłaszczyło pojęcia lewicy czy socjalizmu.
  • Odpowiedz
@Sefton: Ale lewactwo od socjalistów w rozumieniu XIX- i wczesno-XX-wiecznym to ty odróżniaj. Juzek to by splunął na to patałajstwo sowieckiego chowu co obecnie zawłaszczyło pojęcia lewicy czy socjalizmu.


@MiKeyCo: To pruski chów jest lepszy, vide Lenin?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sefton: Co? Weź rozrysuj kredkami skąd taki wniosek ci wyszedł.


@MiKeyCo: Jeżeli tylko tak zrozumiesz to rozrysuję. Ale musisz poczekać do wtorku, bo fanatycy Piłsudzkiego pozamywali sklepy
  • Odpowiedz
@Sefton: To dopal sobie racę zamiast pisać głupoty i dawać alternatywy między sowietami albo prusakami.


@MiKeyCo: Ale jakie alternatywy? Piszesz o jakimś "sowieckim chowie" a kto ten sowiecki chów wyeskalował? Nie Lenin? A co robił przed rewolucją?
  • Odpowiedz
@Sefton: Chyba ty nie bardzo we wnioskowanie. Jeśli napisałem (jakoś tak między wierszami), że sowiecki chów jest zły to niby po co pytasz o ten pruski, który niby ma być protoplastą lub siłą sprawczą tego sowieckiego. Sorry, nie ogarniam takiej dyskusji i nawet nie chcę.
  • Odpowiedz
@Sefton: Ty albo nadal nie odróżniasz socjalistów w wydaniu XIX wiecznym od komuchów albo też powtarzasz brednie komunistów celowo, żeby rozmyć różnicę i pomóc zawłaszczyć pojęcia.

Nie trzeba pochwalać socjalizmu czy socjalistów, żeby widzieć przepaść między Piłsudskim czy Daszyńskim z jednej strony a Stalinem czy innym Dzierżyńskim z drugiej.

Wśród wielu pojęć, które zniszczyli komuchy są też właśnie i socjalizm. Teraz go każdy rozumie inaczej.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: Różnica między Stalinem a Dzierżyńskim jako przykład różnicy między socjalizmem a komunizmem? Zaintrygowałeś mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz