Wpis z mikrobloga

Mam taki oto panel prysznicowy. #!$%@? wie ile ma lat i gdzie był kupowany bo to jeszcze za życia mojego dziadka było robione ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakiś czas temu przywróciłem prysznic do normalnego użytkowania - wymieniłem kilka płytek, uszczelniłem brodzik i wszystko było jak trzeba. Jakiś czas później zepsuła mi się słuchawka i facet który u mnie robił jakiś tam inny remont przy okazji mi ją wymienił. Tylko że jak ją wymienił, to przestała mi działać i słuchawka i te śmieszne końcówki od "hydromasażu" a działa jedynie sama deszczownia... Nieszczęśliwie akurat w tym samym czasie przestał niego działać Esperal i jak poszedł w ciąg to od kilku miesięcy nie ma z nim kontaktu. Trzeba więc się za temat wziąć samemu...

Mam na tym panelu takie oto pokrętło którym wcześniej regulowałem czy woda ma lecieć z słuchawki, dyszy, deszczowni czy ze wszystkiego na raz. Podejrzewam, że to tutaj jest diaboł pogrzebany bo mogę sobie tą regulacją kręcić w koło i nic się nie zmienia. Ma ktoś jakiś pomysł jak się dobrać do tego pokrętła, żeby je naprawić? Jak się je odkręca, żeby nie zepsuć całego panelu, coś? :)

#remontujzwykopem #majsterkowanie #hydraulika
Pobierz robertx - Mam taki oto panel prysznicowy. #!$%@? wie ile ma lat i gdzie był kupowany ...
źródło: comment_tCH3J8np5ZmqoIVvx261QeTd7lhlakju.jpg
  • 6
@JakTamCoTam: Może i stare ale do czasu awarii bardzo dobrze działało. W ostateczności wymienię cały panel ale coś podobnego to z tysiąc muszę szykować, gdzie tutaj bym naprawił (jak już dojdę do tego jak) pewnie za jakieś 5 dyszek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: jak zepsuty jest przełącznik funkcji to można spróbować zdjąć pokrętło od niego i aby wyjąć mechanizm odkręcić zabezpieczenie. Może być też konieczność zdjecia panelu i dostania się do problemu od tyłu. Można spróbować wcześniej poszukać czy są w sprzedaży elementy do panelu.