Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej mnie bawi ta analogowa fotografia. Czasem miałem już taką stagnację z fotografią cyfrową, pewne rzeczy robiło się automatycznie i nie dawało to takiej frajdy. Aparat poznany do bólu i ciężko być czymś zaskoczonym.

Stary Zenit odkopany ze strychu daje naprawdę wielką frajdę. Trzeba przemyśleć czy chce się faktycznie zrobić zdjęcie bo film ma ograniczoną ilość klatek, na dodatek wariujący światłomierz daje pewną dozę niepewności czy poprawnie naswietli się zdjecie. Na tę chwile 12 klatek z 36 cykniete i dalej nie jestem pewny czy coś wyjdzie. Staram się użyc calej mojej dostepnej wiedzy na temat poprawnej ekspozycji i nie wspomagam sie światłomierzem z telefonu. Wizjer ma ponoc kolo 65% pokrycia kadru co tez sprawia ze nie wszystko widac.

Może ktoś powie, że to sztuka dla sztuki ale mawet jak nic nie uda sie wywołać to sama zabawa i nauka obsługi tego aparatu sprawiła mi dużo frajdy i miło wspominam chwile z nim spedzone. To jak przejazdżka dla frajdy starym polonezem aby przypomniec sobie, że kiedyś nie było tylu elektronicznych systemów wspomagania.

I jeszcze dwie dodatkowe zalety- aparat wg mnie wygląda zajebiście i można nim ciepać bez wielkiego bólu jak upadnie bo ciezko zepsuć taką radziecką myśl technologiczną( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam i polecam takie zabawki jako odskocznia wszystkim miłośnikom cykania( ͡° ͜ʖ ͡°)
#fotografia
#fotografiaanalogowa
#krakow
adam-photolive - Coraz bardziej mnie bawi ta analogowa fotografia. Czasem miałem już ...

źródło: comment_8BsWyWA9xS1X5DdKHykuGpDS25I4ggbm.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@adam-photolive masz może jakieś sprawdzone miejsca gdzie kupować klisze? Też się zastanawiam czy nie wrócić do Zenita. I jeżeli masz do polecenia miejsce gdzie od razu wywołują kliszęs i skanują, nie zdzierając za to, też chętnie się dowiem
  • Odpowiedz
@adam-photolive: to zależy od budżetu, ale w cenie zenita albo dwóch już można kupić coś fajnego 6x6. Np polski Start 66, Yashica Mat, Flexaret, Agfa Isolette II. Lustrzanka dwuobiektywowa chyba jest najfajniejsza na początek. Np właśnie Yashica
  • Odpowiedz
@adam-photolive: osobiście nie używałem nigdy, ale sporo osób używa te aparaty i robią nimi piękne zdjęcia. To jest konstrukcja podobna do zenita i ma swoje wady, np wiele PSixów ma problem z przewijaniem - lekko nakłada klatki. Ale też w każdym serwisie starsi panowie nadal je naprawiają. no i samo body waży prawie 1.5kg :) Osobiście myślałem kiedyś o zakupie tego aparatu, ale stwierdziłem, że już lepiej dołożyć pare stówek
  • Odpowiedz
@adam-photolive: futerał też mam, ale strasznie śmierdzi starymi ludźmi, więc raczej nie będę go używał, bo nie da się wytrzymać. Zamówiłem też koreks i chemię, więc przy okazji spróbuję swoich sił przy wywoływaniu filmu ;)
Co do światłomierza, to aż tak przekłamuje, że bez apki się nie obejdzie? U mnie teoretycznie działa, ale to dopiero jutro porównam z lustrzanką jak mi obiektyw przyjdzie.
Btw - widzę, że u Ciebie też
  • Odpowiedz