Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuffiq: tak - zmigruj na coś wspolczesnego z Windows Server 2019 bo lada dzień wsparcie się kończy, albo rozszerz dysk - 25GB to bardzo ledwo co. I niekoniecznie hekko - co tam trzymasz?
@Koliat: rzecz w tym, że tyle miejsca by wystarczyło gdyby nie było zapchane tymi updateami. Trzymam na nim serwer do zarządzania contentem. Na razie nie ma tego dużo - jak się rozwinie to przejdę na wyższy pakiet. Wybrałem 2008 bo się na tym nie znam :D zmienię na 2019 w takim razie, chyba że będzie zajmował 24 gb ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzuffiq: nie, ale przecież paczki wychodzą co miesiąc więc siłą rzeczy te aktualizację ważą. Po to jest folder winsxs żebys był w stanie odinstalować je i przywrócić system do poprzedniego stanu - bez tego nie dałoby rady
@houk: chyba tak zrobię, bo żadna z tych metod m.in. ta którą zapostowałeś nie działa. Mam wrażenie, że nie mam uprawnień żeby zrobić cokolwiek z tym folderem, bo oczyszczanie dysku liczy, liczy, po czym czyści 10mb.
btw, nick od zespołu?
@rzuffiq: Po tej komendzie by faktyczne oczyszczenie się zadziało trzeba restart zrobić windows-a
Nick od zespołu, serialu airwolf i jastrzębia pisanego w ten sposób :D