Wpis z mikrobloga

Od ponad tygodnia mam przyjemność używać słuchawek Savio Vertigo 7.1. W porównaniu z bezprzewodowymi bluedio T7 które bardzo mocno cisną w głowę oraz z superluxami hd681 mogę śmiało powiedzieć, że komfort wzrósł. Co prawda po dłuższej chwili muszę i tak je zdjąć ale za tę cenę to naprawdę porządny wybór. Dźwięk 7.1 zaczniemy dostrzegać po zabawie z symulacją rozmieszczenia głośników. Bardzo wygodnie jest dostosować sobie w ten sposób które tony z której strony mają dochodzić i z jakim natężeniem i tak jeśli macie jakieś problemy ze słuchem typu bardziej słyszycie na jedno ucho niż drugie, to rozwiązanie jest świetne.

Podsumowując zalety i upraszając opinię, za tę cenę mogę śmiało polecić. (W Bluedio złamałem obudowę pałąka po 3 miesiącach, zobaczymy później jak tu z wytrzymałością, ale wydają się solidne).

Co do wad zauważyłem na razie dwie rzeczy.
1) Telefon w odległości mniejszej niż 30cm potrafi powodować okropnie denerwujące zakłócenia. Jak rozumiem w pilocie znajduje się układ dźwiękowy, który warto byłoby choćby zaekranować od wewnątrz obudowy, bo układ tłumiący zakłócenia dość znacznie by podniósł koszta.

2) Pady są na stałe, co eliminuje nie tylko wymianę co zrobienie sobie 'skarpetkowego' moda. Montaż padów wymiennych, a także sprzedaż ich osobno w wersji welurowej i skórzanej, to prawdopodobnie nie byłby ogromny koszt, a na pewno zyskalibyście ogromną rzeszę fanów.

Na razie tyle. Posiadając wyżej wymienione słuchawki, te są u mnie na ten moment podstawowymi, więc good job. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SAVIO_multimedia

#savio #sluchawki
  • 5
@ArchDelux no ja myślę, że jest dużo osób szukających w cenie ok 100zł słuchawek. Sam szukając chętnie czytam opinie zwykłych userów. Na przykład nie brałbym już chyba bluedio, także uważam że nowo wchodzącej na rynek firmie należy się krotka opinia, tym bardziej że tragedii nie ma poza tymi dwoma rzeczami jakie opisałem :P
@pieczywowewiadrze Mówię o słuchawkach w okolicy 100zł i przyrównałem je do bluedio T7 które o wiele bardziej ściskają i nie poddają się absolutnie rozciąganiu oraz superluxy HD681 w których również nie jestem w stanie długo wysiedzieć.