Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Miruny,

niedługo lece z różową do #portugalia (dokładniej #faro i #lizbona) na 8 dni. Co polecacie szczególnie zobaczyć z własnego doświadczenia? Coś może obok tych miast?

Rzućcie pls jakimiś #protip? Nigdy w sumie nie byłem w tych krajach i zastanawiam się jak sobie rozplanować wycieczkę.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź (òóˇ)
  • 3
  • Odpowiedz
@Sorce_Eastwood: Sintra jest piękna, o ile dobrze pamiętam to jakieś 40 minut jazdy pociągiem z Lizbony. Z Sintry rzut beretem do Cabo da Roca - najdalej na zachód wysuniętego punktu Europy.
Furę wypożyczacie? Po Portugalii ogólnie spoko się podróżuje komunikacją a ceny też nie są jakieś zawrotne. Po Lizbonie myślę, że nie ma sensu się wozić samochodem, bo z parkingami też ciężko
Ogólnie to 8 dni mało jak na samą Lizbonę i okolice, więc z takich obowiązkowych punktów to polecam dzielnicę Belém, a w niej Klasztor Hieronimitów, Torre de Belém czy Pomnik Odkrywców. Ja jestem ogólnie średnio za zwiedzaniem budynków więc nie wchodziłam do żadnego z tych trzech, ale z zewnątrz fajnie fajnie, ogólnie bardzo przyjemna dzielnica, chociaż nie wiem jak wygląda na jesieni :D no i tam OBOWIĄZKOWO kawiarnia "Pastéis de Belém", zawsze jest kolejka bardzo długa, ale niech was to nie zrazi, bo szybciutko się rusza, a babeczki (o tej samej nazwie co kawiarni), czy jak to tam po polsku nazwać, są przepyszne, aż mi ślinka cieknie teraz :D Znajdziecie je też w każdej innej kawiarni pod nazwą pastéis de nata.
Obowiązkowo też najstarsza dzielnica Lizbony - Alfama. Na piechotę jest dość ciężka do ogarnięcia, więc polecam słynny tramwaj nr 28, rusza z placu przy stacji metra "Martim Moniz". Przejedźcie się w jedną i w drugą stronę, fajne widoki ;) Tylko uważajcie na kieszonkowców, bo głównie w tych tramwajach #!$%@?ąki okradają. Na Alfamie też fajnie wejść na Zamek Św. Jerzego, piękne widoki ()
Ja też lubię dzielnicę Oriente,
  • Odpowiedz