Wpis z mikrobloga

Mam do ocieplenia poddasze, ktore ma byc docelowo jako pomieszczenie uzytkowe. Jest dosyc nisko i bardzo duze skosy, wiec zalezy mi na jak najmniejszym ubytku centymetrow od gory. Krokwie maja z 15cm, wiec najlepiej, zeby na tylu sie skonczylo. Te pianki natryskowe rzeczywiscie sa takie dobre i te 15cm bedzie robilo robote ? Nie widzi mi sie walic 25cm welny, bo na podlodze bedzie jeszcze ogrzewanie podlogowe+plytki, wiec musze szukac cm na dole i u gory :(

#remontujzwykopem #budownictwo #budujzwykopem
  • 7
Jeżeli masz dach pokryty blacha to w lato nie wytrzymasz z gorącą wg mnie minimum to 25 cm wełny dolicza jeszcze profile cd60 plus, płyta gkx2 musisz wyizolowac od strat ciepła i przegrzania.
@Anotherelf: Pianka jakoś szczególnie lepszych parametrów od wełny nie ma, ale jest lepiej położona - nie ma jakichś szczelin etc. Ja bym zrobił stelaż (dojdzie Ci jeszcze ze 4cm), poprosił o zapsikanie na równo ze stelażem i obcięcie nadmiarów - razem masz ok. 19cm. Albo wcisnąć wełnę między krokwie a później pomiędzy stelaże jeszcze dorzucić 4-5cm. Na styku krokwi z profilem będzie mostek (chyba że wypełnisz profile w środku) ale reszta