Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu taki pasek wykonałem dla mireczka. Pasek z juchtu bydlęcego, potraktowany gorącym olejem, żeby przyciemnić skórę. Pasek dodatkowo z wiekiem będzie zmierzał do głębokiego, karmelowego koloru. Piękno roślinnie garbowanych skór ;)

#pepciozaszyje <<< może już czas pomyśleć nad świątecznymi prezentami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapraszam do obejrzenia moich prac również na instagramie

#diy #leatherworking #zegarki #zegarkiboners #watchboners
Pepcioza - Jakiś czas temu taki pasek wykonałem dla mireczka. Pasek z juchtu bydlęceg...

źródło: comment_uFqK6hlNSIbFbzbKTwfk86KOsGriBbKz.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@PolaczekPijaczek: robi się tak, bo wtedy dalej możesz produkt nazwać skórą naturalną xd czyli bierzesz mielonkę skórną z odpadów, prasujesz pod ciśnieniem z jakimiś żywicami, lico jest z plastiku, a na produkcie piszesz genuine leather ;D

@PMV_Norway mogłem coś przekręcić, na pewno będziesz wiedział lepiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pepcioza: no prawie. Nazywa się to skórą wtórną. Faktycznie mieli się odpad na mączke albo na wióry, dodaje się polimerów. Pod ciśnieniem się prasuje uzyskując odpowiednią grubość sztywność itd. A zamiast lica naturalnego czy nawet szlifowanego nakłada się na gorąco folię z rolki. No i tu już jest spore pole manewru. Obecne tworzywa są na tyle dobre że ciężko je odróżnić od naturalnego lica. No chyba że wiesz jakieś dziwne
  • Odpowiedz
Pierwsze słyszę o czymś takim


@PolaczekPijaczek: Jak to już opisał @PMV_Norway jest stosowane w produkcji obuwia. I niestety można się naciąć bo kupujesz buty niby skórzane a oddychalność tego jest na poziomie gumiaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja niedawno się naciąłem i dlatego pytam pod tagiem #leatherworking co sądzą o tym osoby mające do czynienia z rzmiosłem skórzanym. Wg mnie jest to badziew.
  • Odpowiedz
@PolaczekPijaczek: @PMV_Norway: dodam, że wg leksykonów skórzanych jest to dwoina bydlęca pokryta wartswą poliuretanu (PU) i ma swoje nazwy PU-Leder, bycast itd, cytat z leksykonu:

BYCAST

Stosowane nazewnictwo: bycast leather, PU-Leder, Pull Up Optik (o wyglądzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pepcioza: no heheh nie.
@Chrzonszcz: trochę mylisz pojęcia. Bo 90% to powłoki poliuretanowe, później pull up, z tym że klasyczny pull up to powłoki szlifowane pokryte olejem lub woskiem, dające efekt jaśnie ia bądź przyciemnienia po naciagnieciu na kopyto. A skóry niepowlekane tak naprawdę również są powlekane jednak robi się to troszeczkę inaczej używając innych środków.
Można dodać że pod pull up daje się początkowo podkład kationowy którym
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: a doświadczenie w produkcji skór które nie są powlekane niczym też masz? czy garbarnia głównie robiła skóry obuwnicze do produkcji taniego obuwia?

@Dibhala: używa się garbników pochodzenia roślinnego, tanin z kory różnych drzew itp.
  • Odpowiedz