Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie ogłoszenia na otomoto pod kątem #leasing. Do tej pory filtrowałem tylko ogłoszenia z fakturą VAT, ale zauważyłem, że w ten sposób odpada gros fajnych ofert, bo są sprzedawane na VAT-marżę lub umowę. Czy auto sprzedawane na VAT-marżę lub umowę można wziąć w leasing, czy jednak trzymać się tylko ogłoszeń z VAT 23%?
  • 8
  • Odpowiedz
@kuncfot: @OptiFinance: dzieki za linka, znam i wiem gdzie szukać - tu nie ma problemu, bo te auta są na FV. Ale na otomoto też cos można znaleźć i stąd moje pytania. Czyli podsumowując: nie brać leasingu operacyjnego, gdy nie ma FV. A czy te pozostałe formy (np. kredyt samochodowy dla firm) będą również opłacalne pod kątem podatkowym podobnie jak leasing?
  • Odpowiedz
@alan-starski: Kredyt/pożyczka leasingowa podatkowo będzie wyglądać tak:
amortyzujesz auto - jeśli używane to w 2,5 roku, odsetki rozliczasz jako koszt uzyskania przychodu. Czy gorzej ciężko ocenić, ale raczej jest to droższe rozwiązanie pod kątem samego finansowania, natomiast polisy AC/opłaty będą niższe niż w leasingu. O różnicach pomiędzy leasing vs. kredyt pisałem tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/44269573/post-7-kredyt-samochodowy-czy-leasing-kalkulacja-d/
  • Odpowiedz
A czy te pozostałe formy (np. kredyt samochodowy dla firm) będą również opłacalne pod kątem podatkowym podobnie jak leasing?


@alan-starski: Przy używanym samochodzie nie ma większej różnicy w korzyściach podatkowych kredyt vs. leasing.

Trzeba tylko pamiętać, że kredyt to jednak trochę "twardsze" zobowiązanie niż leasing, np.: jeśli chodzi o wpływ na zdolność kredytową, informację przekazywaną do BIK
  • Odpowiedz
@OptiFinance: hej, wracając do tematu: dlaczego wybralbys kredyt, a nie pożyczkę #leasing ową? Na jaką ofertę mógłbym liczyć jeśli chodzi o finansowanie auta osobowego 2013 r. o wartości 124900 zł, 10% pierwszej wpłaty, na okres 3 lat, faktura VAT marża? Liczone dla pożyczki i dla kredytu. Z góry dziękuję.
  • Odpowiedz
@alan-starski: Kredyt a pożyczka oferta będzie taka sama lub podobna. Kredyt ma szybszą procedurę oraz do 150k przysługuje Ci przedterminowa spłata bez odsetek, a w pożyczce już takowa opłata jest i wynosi 2% zazwyczaj. Jeśli chodzi o ofertę:

Cena samochodu
124 900,00 PLN
Wpłata własna
12
  • Odpowiedz