Wpis z mikrobloga

Taka minigierka dla chętnych.
Jeśli ktoś chce odpisać komentarzem z opisem kto i dlaczego to zapraszam - jeśli trafisz (dokładnie osobę) to masz u mnie p--o (o ile jeszcze będzie istniało p--o i wykop i ja :P)
#szachy

Zawodnik z jakiego kraju będzie kolejnym MŚ po Carlsenie?

  • Rosja 6.7% (3)
  • USA 6.7% (3)
  • Chiny 33.3% (15)
  • Indie 4.4% (2)
  • Inne kraje byłego ZSRR 6.7% (3)
  • Kraj UE 4.4% (2)
  • Iran 8.9% (4)
  • Polska 13.3% (6)
  • Carlsen będzie mistrzem do końca cywilizacji 15.6% (7)
  • Inny (jaki?) 0% (0)

Oddanych głosów: 45

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ragnarokk: myślę, że jak stare grajki pokroju Dinga Lirena, Caruany, Karjakina itd nie dały rady go do tej pory z tego tytułu wyciągnąć to musimy liczyć na jakiś świeży nowy talent.
Chodź masz racje, 2724 to już jest ranking dla wymiataczy szczególnie w tym wieku, ale żeby wbić te 2800 i wygrać turniej kandydatów to trzeba mieć magiczne coś więcej i nie nazwałbym tego szczęściem ...
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: z tego co wiem to chyba szczyt intelektualnych możliwości człowiek ma mniej więcej w tym wieku i dotyczy to każdej branży. ¯\_(ツ)_/¯

I z tego co patrze to jeszcze Firuozja ma 16 lat oraz 2720. No, ale nadal top 2700 to każdy autysta nerd może być a top 2800 to nie każdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam:
Owszem, ale i tak śmieszy mnie nazywanie "starymi" ludzi młodszych ode mnie o pół dekady :P

No ja właśnie jakbym mógł sam głosować to bym zaryzykował Iran. Bo i Firouzja i ten drugi teraz idą mocno, pomimo że p----------i politycy im kłody pod nogi rzucają.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: To ja Cię popieram i właśnie zagłosowałem na Iran. Co prawda nie śledzę szachów poza tagiem na wypoku ale nie wybaczyłbym sobie jakby mi ewentualny browar miał koło nosa przejść :D
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Tihon chernayev za 7 albo 9 lat. A tak serio to ostatnio ci Irańczycy duzo lepiej rokują niż młodzi Hindusi. Izraelczyków teraz mało w czołówce to może nie będą dużo tracić za walkowery.
  • Odpowiedz
@Lsrd:
Carlsen też nie grał tak dobrze debiutów gdy zostawał MŚ.
Ogólnie oceniam je jako niezerowe, ale nie jakieś wysokie. Pewnie dojdzie prędzej czy później do 2800, ale to ostatnie mecze pokazywały że nie musi wystarczyć. Bonusem jest to, że jest niezły w szybkie.
Oddając to w liczbach - gdzieś między 10 a 15%. Ale to wróżenie z fusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz