Wpis z mikrobloga

##!$%@? ##!$%@? #patologiazmiasta
Siadajcie, #!$%@?, opowiem wam jak Sebixy mi ukradły akumulator warty 50zł z samochodu wartego jeszcze mniej i trafili za to do więzienia. xD
Mam taki stary samochód do zajechania, swego czasu wył w nim bez powodu alarm, więc go nie zamykałem na klucz. Stał tak sobie pod firmą w biały dzień, w środku miasta, przy Biedronce, widoczny z dwóch kamer monitoringu.
Dwóch Sebixów, godzina ~15, odjebują w następujący sposób:
- Wsiadają do otwartego auta
- Jeden coś pyra w środku, na spokojnie szuka po schowkach (w schowku tylko śmieci i stara apteczka), bawi się radiem
- Drugi podchodzi do maski, wyrywa ją siłą niszcząc zamek
- #!$%@?, że ten siedzący w środku, mógłby kulturalnie otworzyć maskę

Dzięki kamerom udało się ich znaleźć w ciągu jednego dnia. Jako, że Sebixy, nie otworzyły maski, tylko dokonali zniszczenia zamka, kwalifikuje się to jako kradzież z włamaniem, więc wtedy wartość skradzionego przedmiotu nie ma znaczenia. xD
Śmieszne prawo, już lepiej takim Sebixom kraść ze sklepów, wtedy nie ma włamania i nawet za 500zł można coś zakosić.
janusz_p0lak - ##!$%@? ##!$%@? #patologiazmiasta 
Siadajcie, #!$%@?, opowiem wam jak...

źródło: comment_1Wrhlp03SxeBSvqsrrghGfo2tBIrE3ds.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HetmanPolnyKoronny: To akurat zdjęcie z neta, randomowwgo akumulatora. Wpisy bez zdjęcia mają mniej wyświetleń :).
@CzaryMarek: Nie krytykuje monitoringu miejskiego, a akurat w tej sytuacji kamery były z mojego monitoringu.
@gooo21: No tak, bo zniszyli zamek w masce. Była policja, byłem nawet na rozprawie zeznawać przed sądem. Wszystko legitnie
  • Odpowiedz
Czy ty jesteś jednym z tych wykopków, który powszechnie krytykuje inwigilacje i monitoring miejski, jako ogarniczający wolność?


@CzaryMarek: Trzeba wyważyć wszystko. Chyba lepiej stracić akumulator za 50 zł niż oddać całą wolność państwu, nie popadajmy w skrajności.
  • Odpowiedz