Wpis z mikrobloga

@aycan nie grozi bo jesteśmy cywilizowani, poza pewnymi rejonami, mamy dostęp i wiedzę o antykoncepcji i jakąś świadomość tego że zatłoczona planeta to nie jest fajne miejsce do życia, więc wolimy zrobić dwojke dzieci i je porzadnie wykształcić, żeby nie musiały nosić cegieł i wkładać części do zgrzewarki przez cale zycie, zamiast miec ich piatke żeby bozia sie cieszyła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sorek: mam nadzieję że żartujesz...
Chiny, kraj pełnego totalitaryzmu, fabryka całego świata gdzie dzieci muszą pracować, a często dorośli za swoją pracę dostają śmieszne Paru dolarowe wynagrodzenie, ogromne zanieczyszczenie środowiska, brak poszanowania dla ludzkiego życia - głównie z powodu ilości ludzi, jeden zginie to zaraz będzie ktoś inny.

I to są te możliwości? Na prawdę świetnie. Szkoda że jeszcze Indii nie podałeś za przykład bo przecież tam pociągi biorą parę tysięcy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMate: byle białemu z Europy takich Chin nikt nie pokaże ;)

Mogę się opierać na takich samych domysłach jak sorkowe "więcej ludzi = więcej możliwości"
@Seishin oczywiście, że nie. Ale nie przesadzajmy Chiny to teraz piękna automatyka w fabrykach. Najnowocześniejsze fabryki widziałem tam a nie w Niemczech ¯_(ツ)/¯ taniej się produkuje robotami i Chińczycy to też wiedzą. A jak produkują ludzie to raczej indziej, Kambodża czy też eu wschodnia. Bo taniej.

Nawet parę fabryk do Polski przenosiłem ¯_(ツ)
/¯ szczególnie tych syfiastych.
@Seishin: xD

Mylisz to co robią z faktycznymi możliwościami. To co pokazali ekonomicznie mimo tego iż Indie mają podobną ludność jest świetnym pokazem, że MOŻNA zmienić świat w ten czy inny sposób.

Chodzi o możliwości. Im więcej ludzi tym większe są. A planeta? Ona przeżyje nas tak czy inaczej, kwestia taka by rozwinąć technologie i naukę na tyle by sobie poradzić z większymi zagrożeniami niż my sami sobie tworzymy (superwulkan, kometa/astreoida