Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu jadąc drogą wewnętrzną(dwukierunkowa) na hulajnodze elektrycznej potrąciło mnie auto, wjechało na mój pas i zniszczyło hulajnogę. Mi się nic nie stało, ale hulajnoga prawdopodobnie do wyrzucenia.
I tu mam pytanie czy mogę jeździć hulajnogą po drodze wewnętrznej? Mogę zgłosić sprawę na policję?
Osoba która mnie potrąciła chce pokryć tylko połowę kosztów naprawy pomimo jej winy.

#xiaomi #m365 #m365pro #prawo #hulajnogaelektryczna #kiciochpyta #prawojazdy #prawokarne
  • 15
  • Odpowiedz
@r4do5: nie było policji, ale na tym terenie jest dużo kamer
niestety nie było żadnej skierowanej na to skrzyżowanie i nie mam nagrania :/ plus to była osoba z tej samej firmy w której pracuję. Dostałem od niej wizytówkę, ale kiedy dowiedziała się ze nie ma nagrania stwierdziła ze to nie jego wina tylko obopólna
  • Odpowiedz
@chaosmordoru: twój błąd, że nie spisales na miejscu oświadczenia. Wystarczyło by głupie "ja xyz przyznaje się że dnia xyz spowodowałem kolizję autem xyz i uszkodzilem mienie osoby xyz"

Wtedy wysyłasz to do ubezpieczyciela, on albo oddaje ci kasę albo jak ma wątpliwości to przysyła rzeczoznawce i reszta cię nie interesuje bo jak coś więcej będzie chcieć wiedzieć ubezpieczalnia to oni już sami dopytaja sprawcę najważniejsze żeby był podpis jego pod tekstem,
  • Odpowiedz
@chaosmordoru: A może jeśli ta osoba chce pokryć połowę kosztów, to nagraj rozmowę z nią, albo spiszcie oświadczenie i to będzie podstawa do dalszych roszczeń? Żeby było chociaż przyznanie się do winy.
  • Odpowiedz