Wpis z mikrobloga

3 minutes to midnight #przygodowymuffin

Dziś mam dla was ciekawą grę, którą jeszcze przez kilka dni możecie wesprzeć na kickstarterze (dodatkowo jest szansa, że gra będzie posiadała polskie napisy więc tym bardziej zachęcam) link

3 Minutes to Midnight to gra przygodowa, w której wcielamy się w dwie postacie: Betty – młodą dziewczynę, która stara się rozwikłać zagadkę pewnego spisku – oraz panią burmistrz, Elizę Barret. Tytuł ten nawiązuje modelem rozgrywki do klasycznych przygodówek autorstwa firmy LucasArts, takich jak The Secret of Monkey Island, Day of the Tentacle czy Sam & Max Hit the Road. Za jego stworzenie odpowiadają deweloperzy ze Scarecrow Studio

Pierwszy raz na grę natrafiłem na pixel Heaven, krótkie wrażenie:

Pierwsza gra od Scarecrow Studio była dla mnie największym zaskoczeniem festiwalu Pixel Heaven 2019, wymaga ona od nas skupienia oraz rzetelnego sprawdzenia każdej lokacji w poszukiwaniu przedmiotów, które umożliwią nam rozwiązanie danego problemu. Inspirowali się oni słynnymi przygodówkami od LucasArts, dzięki czemu gra stała się pewnego rodzaju wyzwaniem, odróżnia się od większości współczesnych point and clicków i nie jest tak prosta, na jaką się wydaje. Bywają chwile kiedy gra drwi z gracza, w pewnym momencie pozwala na użycie wszystkich przedmiotów na komarach, które odcinają nam dostęp do pewnej lokalizacji. Niestety tylko jeden z nich pomoże nam je skutecznie przegonić. Prócz tego jest pełna zabawnych sytuacji, jedną z nich jest zadanie z człowiekiem w stroju nurka, którego musimy uwolnić poprzez zwiększenie ciśnienia w sedesie, dzięki czemu zostanie on wystrzelony przez dach. O samej grafice, głosach postaci czy też klimacie nie ma co tu dużo pisać, jestem po prostu zachwycony. Polecam ją szczególnie osobom lubiącym wyzwania.

#gry #przygodowki #pointandclick
Pobierz Ketra - 3 minutes to midnight #przygodowymuffin

Dziś mam dla was ciekawą grę, któr...
źródło: comment_zoGFbQLXoLAKfbN4g6HSauLSFLHJjoD5.jpg
  • 1