Wpis z mikrobloga

@panmateuszpe: troche drogowato, ale nie wiem jak w twoim regionie z oblozeniem prac i terminami, sprawdz w necie cenniki budowlane
chociaz wlasciwie to rynkowa cena, zalezy jaka proporcja 10/5cm styropianu oraz jaki jest zaprojektowany
@VezookVip: nie kazdy tak chce, wlasciwie tracisz gwarancje na posadzke. Przy styropianie akustycznym + podlogowym np 2+3, istotne jest prawdilowe ulozenie. Jezeli dochodza spadki np na zewnatrz to troche ryzyko wzrasta, ze i tak skasuja za poprawy.
No ale wlasciwie wiekszej filozoii nei ma.
@Fang: jezeli z ulozenia styropianu robisz sztuke to niezle. Jestem pewny, ze lepiej ulozone mialem niz wiekszosc firm co robi wylewki. Spadkow na styropianie sie nie robi, tylko na wylewce. Z tym, ze ja sie znam na budowlance, a niektorzy na klikaniu w komputer.
@VezookVip: na zdjeciu to wylewka/posadzka pod plac zabaw cos okolo b15, jestem na nowym projekcie i nie pamietam.
aaa bo kiedys mowiono na wylewke to co mieszano w betoniarce. Firmy styropian+posadzka jadą z miksokreta wtedy jest pewnosc odpowiednich proporcji zapewniajacych zakladana wytrzymałosc na sciskanie. Z betoniarki to nie wiedzialbym z marszu jak zrobic.

Domyslam sie teraz ze chcesz porownac koszt wykonania z betoniarki z kosztem z miksokreta. Trzeba policzyc m3 styropianu
@Fang: Cos sie dogadac nie mozemy, moze ja cos niezrozumiale pisze, mniejsza o to. Oczywiscie 215m2 robione MIKSOKRETEM koszt 2500zl. Zasada dzialania betoniarki i miksokreta podobna tzn lopatowy wrzuca na oko lub liczy lopaty zapewniajac odpowiednie proporcje :D. pozdrawiam
@VezookVip: tak tez mi sie wydawalo, myslalem ze moze miksokret stwierdza odpowiednia wilgotnosc. Teoretycznie nikt tego nei kontroluje, ale mialem klienta co chcial sprawdzic czy odpowiada projektowej wytrzymałosci. No i zrywali, a przyjechala z gruchy klasa wyzsza dla pewnosci.
Tego ile wsypac piasku cementu wody to na laborkach odwazane bylo co do grama (próbka 1kg inna skala).
Wlasciwie tylko nie nalezy przesadzic z wodą zeby skurcz betonu nie powodowal klawiszowania pod