Wpis z mikrobloga

175/65/14 do Corsy C. Możecie coś polecić z budżetowych opon zimowych? Auto praktycznie 90% czasu spędza w mieście i prawdopodobnie równie dobrze spisałyby się najtańsze chińczyki co najdroższe opony, ale chce coś kupić rozsądnego.
Głównie myślę nad Dębica FRIGO 2 lub KORMORAN Snowpro B2. Te pierwsze bo ojciec miał takie w swoim aucie i były spoko, ja mam dębice letnie u siebie i też są bardzo spoko jak na swoją cenę. Te drugie troszeczkę tańsze.
Niektórzy polecają przykładowo Imperial Snowdragon HP gdzie wersja wzmacniana XL jest tańsza od normalnej Dębicy. Tylko nie wiem, nie bardzo ufam chińskim oponom... ;p

#motoryzacja
  • 15
@arturooo32: Myślę, że każdy kto interesuje się motoryzacją, to wie, że 175/65/14 odnosi się kolejno - szerokość opony / procentowa wysokość profilu opony od szerokości / rozmiar felgi na którą przeznaczona jest opona.
@LrPrl: a moze lepiej dorzucic troche wiecej kasy i kupic Michelin CrossClimate? Dobre opony wielosezonowe. 3lata pojezdzisz na samych wymianach jestes 200-300 do przodu
Skoro jezdzisz corsa to obstawiam ze nie jezdzisz jakos mega dynamicznie.
Frigo i Kormoran- bardzo dobre opony na snieg ale na suchym/mokrym asfalcie maja kiepskie parametry do tego bieznik znika w oczach jak jest troche cieplej. A skoro glownie jezdzisz po miescie to ile masz dni w
Możecie coś polecić z budżetowych opon zimowych? Auto praktycznie 90% czasu spędza w mieście i prawdopodobnie równie dobrze spisałyby się najtańsze chińczyki co najdroższe opony, ale chce coś kupić rozsądnego.


@LrPrl: to skoro się lepiej znasz to po co się pytasz?
Serio oświeć nas.
@grzesiu_id: Dwa komplety kół, 15 na lato z nowymi uniroyalami był razem z autem, więc na razie zakup wielosezonowych nie bardzo się opłaca. I w sumie też, 90% miasto ale to takie miasto 20k mieszkańców, jak jest sroga zima to mamy tyle co wyjeżdżone koleiny - autentyk :D Ale fajnie się wtedy jeździ :)

@Lorenzo_von_Matterhorn: Zapytałem się czy ktoś może coś polecić, jakieś opinie itp. Jeżeli nie chcesz pomóc, po
@Lorenzo_von_Matterhorn: Napisał odpowiedź na wszystko czego się czepiasz, sam to zacytowałeś ale dalej się czepiasz że ktoś wie lepiej jak działa opona zimowa...

Autem jeździ głównie po mieście, potrzebuje opon zimowych, jego dynamika jazdy oraz warunki w jakich się porusza powodują że najlepsze czy najgorsze opony będą sprawować się podobnie więc skoro tak to woli jakieś tańsze ale jednak rozsądne opony i takich szuka.

@LrPrl: Ja bym poszedł w coś
oraz warunki w jakich się porusza powodują że najlepsze czy najgorsze opony będą sprawować się podobnie


@aarahon: rozumiem, że jeździ po pustych drogach? Bo przecież nikt mu nie wyjedzie i nie wyskoczy...
@Lorenzo_von_Matterhorn: skąd wiesz że całą zimę nie jeździ 30 kmph maks? Przecież napisał że prawdopodobnie... Zakładając że wypadek się zdarzy to lepiej siedzieć w domu oddalonym od najbliższej drogi o co najmniej 100 metrów.

@LrPrl: nie wiem czy nie lepiej dopłacić troszkę do sawy, ponoć lepszą mieszankę ma.
@aarahon: Z tego co się kiedyś orientowałem Sava i Dębica to praktycznie jedno i to samo ;p Aczkolwiek porozglądam się i poczytam opinię, jedno jest pewne, Save ciężej kupić.

Właściwie z tą prędkością to trochę się wstrzeliłeś, w moim miasteczku w zimie tak się jeździ, dużo niedzielnych kierowców, dużo kobiet, więc jadą te 30-40 km/h, tym bardziej, że ograniczenie do 40 :)
Ale to wschodnia Polska, Lubelskie, największe zamiecie nas omijają
@aarahon: Też tak uważam, aczkolwiek naprawdę spotkałem się z pozytywnymi opiniami o bieżnikowanych, bo mają swoje zalety, blisko 10mm bieżnika może nie zachowa się zbyt sportowo (uginająca się guma) ale taka ilość bieżnika pozwala dobrze odprowadzić wodę czy śnieg.
Niemniej jednak, jednak zamawiam dębicę, jeszcze jutro przejadę się po wulkanizatorach popytam jakie ceny u nich wraz z montażem bo może wyjdzie taniej jak na lolegro.