Wpis z mikrobloga

@no360scope

Potencjalny kupiec musi zapłacić za United 4 miliardy funtów. Dla porównania katarski szejk za City zapłacił 210 milionów funtów. Samo kupno United to ogromny wydatek. Oczywiście nabywają z tym karty zawodników itd natomiast dotychczas trend kupowania klubów przez szejków był taki aby kupić relatywnie tanio klub i uczynić z niego światowy top. Tutaj ktoś ma wydać na start aż 4 miliardy funtów i dopiero zaczynac zabawę? Albo jestem zbyt biedny aby
@SpeedwayKK

Gdzieś czytałem że potencjalny klient posiada majątek warty 85 miliardów funtów. Więc odpowiedz na twoje pytanie brzmi tak i nie. Trzeba brać pod uwagę że duża kwota z tego opiera się na ropie naftowej, że w dużej mierze jest to też majątek państwa, że prowadzone są inne kosztowne inwestycje.
@TowerBridge tylko porównaj sobie jaka firma było city gdy kupował ich szejk a jak jest teraz United.
United jeden z największych klubów na świecie, 3 drużyna pod ilością kibiców która przynosi mnóstwo zysków.
City był mega sredniakiem który nic nie znaczyl w piłce, bardzo mała popularność, mało trofeów.
Dodatkowo dla takich szejkow to mały wydatek, to jest dla nich rozrywka, możliwość rywalizowania z katarem. Dla szejkow nie robi już różnicy czy będą
@no360scope jestem na tak. Nie da się nie odnieść wrażenia że od momentu odejścia Davida Gilla MU to korporacyjna papka nastawiona na wynik, ale na pewno nie ten sportowy
@TowerBridge w świecie szejków to żaden pieniądz. Nie zrozum mnie źle ale na świecie nie ma bardziej łakomego kąska niż United, bo Real i Barca są nieosiągalne
@andrzejoholik nie jestem w 100% pewny ale z tego co pamiętam prawo do klubu dla Socios jest zapisane w statutach tych klubów. Wiąże się to m.in. z tym że to oni decydują kto będzie rządził klubem, a z drugiej strony Socios jest tak wielu że w praktyce nie ma możliwości ich wykupienia