Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś miłośnicy #dnd #dungeonsanddragons ? Z niebieskim jako miłośnicy fantasy i gier chcemy zacząć przygodę z #gryplanszowe i tu mamy dylemat od czego zacząć. Co możecie polecić do grania we 2 osoby? Ile osób najmniej potrzeba do D&D? D&D kusi nas najbardziej ale z opisu wywnioskowałam że minimum 3 osoby potrzeba a my będziemy mieć ciężko znaleźć kogoś chętnego ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mogą być tez jakieś naprawdę ciekawe karcianki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zupa_cebulowa: z planszowami jest ten kłopot ze jeszcze nie spotkałem wysmienitej gry w klimacie fantasy xD

Co mogę polecić z tytułów bardzo dobrych:

Runenound

Mistfall

No.... Tyle gier w klimacie fantasy grałem.

A tak z gier dla dwóch osób to polecam 7 cudów świata pojedynek :)
@zupa_cebulowa: Przed zakupem Gloomhaven radzę zapoznać się także z tymi mniej przychylnymi komentarzami na grupach planszówkowych, bo może wypunktują coś, co sprawi, że i ty stwierdzisz, że to nie gra dla ciebie.

Możesz wziąć Descenta i grać z aplikacją, większość rzeczy z tej serii powinna być dostępna (czyli podstawka i większość dodatków, Kruczy Dwór miał mieć dodruk i albo się pojawił, albo będzie do końca roku).

Runebound jest niezły, z dodatkiem
@zupa_cebulowa: wiem, wiem, odkop sprzed miesiąca. Trafiłem tutaj, szukając jakichś grup do D&D.

W sprawie Twojego pytania, możesz wraz z niebieskim założyć konto na https://boardgamearena.com/
Jest tam około 150 gier planszowych, więc możecie posprawdzać, co Wam się podoba i załatwić sobie fizyczne egzemplarze. Osobiście na start polecę:
Hive (Rój po polsku) - gra abstrakcji, każdy z graczy kolejno dokłada robaki do roju, zadaniem jest otoczenie przeciwnej królowej ze wszystkich stron.
Jaipur