Wpis z mikrobloga

Hej
Ma ktoś może wiedzę w temacie ekspresów do kawy, mój kolbowy ekspres ma słabe ciśnienie. Czysicilem już odkręcane sitko ale nie pomogło, co to może być? Pompa wody? Rozkręcałem trochę ekspres ale widziałem głównie elektryczne elementy. Ekspres wydaje dziwne dźwięki, wcześniej to był jednostajny szum a teraz przerywany :d
#ekspresdokawy #ekspres #kawa
https://youtu.be/Q6C1txw9HjA
  • 18
  • Odpowiedz
@Eplan: Tak szczerze to ja bym oddał to do serwisu i niech oni się z tym bawią. W moim ekspresie padł właśnie boiler i objawy były dokłądnie jak opisałeś - załatwił go kamień. Wymieniali wówczas na jakiś "mocniejszy" model (to był Saeco) a ekspres działał potem jeszcze kilka lat. Czasami uszczelka strzela bo środki odkamieniające niszczą je (dlatego lepiej stosować odkamieniacze zalecane przez danego producenta ekspresów).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorasill: Jestem Mirku ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Eplan: Kolbowe są proste jak budowa cepa. Z tego co piszesz to pewnie kamień jak inne mirki już pisały.
Jeżeli nie chcesz go całkiem rozkładać, kup w markecie butelkę płynu do odkamieniania ekspresów, rozcieńcz w zbiorniku z wodą i zrób mu płukanie z namaczaniem.
Jest szansa że kamień puści, jeżeli to tylko on przeszkadzał, a koszt
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Miałem w domu jakieś tabletki do odkamieniania i przy użyciu tego próbowałem odkamienic. W pewnym momencie przestał całkiem działać. Później odkryłem że w zależności od tego jak mocno dokrece ta śrubkę od sitka to pracuje mu się lżej. Wymieniłem same sitko od kolby na jakieś że starego ekspresy bo na nim mu lżej idzie ale nadal jest problem ze cieknie po zrobieniu kawy. Da radę to jakoś rozwiązać? Zacząć
  • Odpowiedz
Z głowicy, tak gdzie zazwyczaj leci kawa z tym że cieknie mocno już po wyłączeniu parzenia. Wcześniej tak nie ciekl ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eplan: No to masz kamień i zbiera ci ciśnienie. Z filmiku brzmi, że to gdzieś na końcu grzałki już, dlatego pompka buczy falami, ciśnienie wzrasta i maleje. A potem powstałe ciśnienie powoli uchodzi przez zator właśnie. Kup odkamieniacz w płynie na jakimś lekkim kwasie, bodajże mlekowym. Tabletki to zwykle kwasek cytrynowy.
  • Odpowiedz