Wpis z mikrobloga

@sralpies to nie pocieszyles mnie bo mam mega klaustrofobie :( a szczególnie w sprawie mojej głowy :( oby mieli dobre cukierki na uspokojenie.
Uczulenie wpisałam już w ryzyko, wysypka może być byle wynik był dobry..czego i Tobie gorąco życzę!
@Naciass: przed badaniem wypełnisz ankietę i tam będzie pytanie na klaustrofobię także bez obaw, na pewno ogarną jakieś fajne cuksy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie wyszło wszystko dobrze na szczęście, a przed odpaleniem pdf z wynikami myślałem, że się posram ze strachu ( ͡° ͜ʖ ͡°), a potem szczęście nie do opisania.
Trzymam kciuki żeby u Ciebie też było wszystko dobrze! Wszystkiego
@sralpies oo to dobrze, bo nie chciałabym narobić siary :D a kawałek też mam na rezonans bo u mnie w okolicy 3-4 miesiące a już 70 km dalej 2 tygodnie czekania.
Też się boje wyników ale już też bardzo chce wiedzieć co się tam #!$%@? dzieje że aż pogotowie mnie zgarnia( ͡ ͜ʖ ͡)
@Naciass: prywatnie czy państwowo? U mnie nie było problemu nawet na drugi dzień się umówić prywatnie, gorzej z czekaniem na wyniki, tu już różnie, jak się trafi, ile lekarz ma roboty. Ja czekałem na badanie 4 dni (tak się umówiłem w sumie, mogłem nawet wcześniej), czekanie na wyniki jakoś 3-4 dni robocze, a było do 2 tygodni wg regulaminu.
@Naciass: @sralpies: pracownia nie ogarnia ci "cuksów". Takie coś we wlasnym zakresie. Jak masz klaustrofobie, to najlepiej ogarnac relanium.

Jak badanie glowy, to niestety nie dostaniesz słuchawek, bo by ci nie weszly do cewki, ktora jest montowana zaleznie od bandanej okolicy.
Fakt faktem, badanie glosne, srednio przyjemne (ze wzgledu wlasnie na ciasnote i glosne dzwieki). Kontrastu sie nie bac, tylko pozniej wyplukac poprzez picie wody/piwa :)

a co do wyników.
@krojcol skąd ja wezmę relanium :D chyba pani neurolog musi mi coś przepisać i wcześniej bo ja panikuje totalnie jeśli chodzi o głowę i jej ograniczanie przestrzenią () dobrze że mam kierowcę bo podobno samemu nie ma co wsiadać za kolko
@Naciass ja miałam dwa razy rezonans głowy i w kwestionariuszu nie było pytania o klaustrofobię, jeśli też nie będziesz miała, po prostu powiedz to osobie która Cię przygotuje.
W razie czego zawsze dostajesz do ręki przycisk, którym mozesz wezwać pomoc.
@ownD fajnie by było, nie wiem jaki konkretnie tutaj mają, mnie tu termin goni niestety i biorę co leci ¯_(ツ)_/¯ ale chyba rzeczywiście podpytam neurologa czy mogę coś śmiesznego wziąć żeby nie rozwalić rezonansu w panice ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Naciass: pierwsze 10 minut jest nieprzyjemne, potem z górki, u mnie trwało to 40 minut. Ja wjeżdżałem mniej więcej na środek urządzenia ale widziałem kontem oka sale, do tego chodzi wentylator. Na głowie miałem sluchawki, ramkę i chyba cewki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Dziekciu: generalnie żadnych, myślałem że mam zatkane ucho od woskowiny, co już w przeszłości miałem, okazało się że ucho jest czyste a ja mam ubytek słuchu na poziomie 35decybeli. Trafiłem na oddział laryngologiczny, gdzie dali mi sterydy i leki na przepływ krwi. Miałem mieć rezonans na oddziale ale neurolog stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby. Musiałem iść prywatnie do laryngologa, żeby dowiedzieć się że muszę mieć komorę hiperbaryczną i rezonans magnetyczny.
@Naciass weź relanium i nie otwieraj oczu, skup się na czymś innym - hałas jest straszny, ale ja przykładowo zaczęłam szukać w nim dźwięków perkusji z różnych piosenek i jakoś mi zleciało ( ͡º ͜ʖ͡º)
starałam się myśleć o czymkolwiek, tylko nie o tym, że leżę w tubie z klatką na głowie, za drugim razem na początku badania dostałam lekkiego ataku paniki, ale cały czas miałam z
@heatnation racja, najgorzej że tak czy siak musi być... To tak jak z badaniem krzywej cukrowej, mam ochotę wymiotować ale wtedy pije się jeszcze raz słodki napój :D
Ciężko mi będzie bo jestem teraz zajebiście nerwowa i latwiutko mi wpaść w panikę. Będę powtarzać inwokację może :D