Wpis z mikrobloga

Tuszowanie informacji z strony moderacji i neuropejskiego discordu

PRZEGLĄD PRASY Dzisiaj, 29 października (06:58)
https://www.wykop.pl/link/5192669/ambasador-izraela-chcialby-aby-w-polsce-zydzi-sami-decydowali-co-do-nich-nalezy/

,,W wywiadzie opublikowanym we wtorkowym wydaniu "SE" Ben Zvi był pytany o swoją piątkową wypowiedź dla portalu Wyborcza.pl, w której stwierdził, że wejście Konfederacji do polskiego Sejmu jest dla niego problemem. Na uwagę, że nie brakowało krytycznych głosów, że jako ambasador nie powinien komentować polskiej polityki, dyplomata odparł: "To ludzie, którzy mają antysemickie poglądy i wypowiadają się przeciwko Żydom. Jestem nie tylko dyplomatą, ale także Żydem, więc jeśli wypowiadają się przeciwko mnie, to mam prawo powiedzieć coś przeciwko nim".''
Jest organizacja, która zajmuje się restytucją mienia bezspadkowego, ale w tej roli nie występuje rząd izraelski. Oczywiście, jeśli sprawa dotyczy obywateli Izraela, to jasne, że rząd musi chronić ich prawa. Nie jest to jednak częścią naszego dialogu, który na co dzień prowadzimy z polskimi władzami

Całkiem inna treść reszty ale co tam walniemy duplikat oraz odwołanie nieprawidłowe. Proszę o wyrzucenie tego moderatora to jest zwykły oszust i manipulator.

Tutaj rzekomy duplikat z wyborczej : https://www.wykop.pl/link/5188321/nowy-ambasador-izraela-smutne-ze-taka-partia-jak-konfederacja-bedzie-w-sejmie/

/ Źródło: wyborcza.pl dodano 25 października !
,,Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. To mnie niepokoi. Będziemy to śledzić i o każdym przejawie antysemityzmu w mediach i w Sejmie otwarcie mówić - tak o Konfederacji mówi nowy ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben-Zvi.
W ostatnim czasie Alexander Ben-Zvi, zastępca dyrektora generalnego w izraelskim MSZ, został mianowany nowym ambasadorem Izraela w Polsce. W pierwszym swoim wywiadzie, udzielonym "Wyborczej" zapytany został o to, czy polski rząd dostatecznie walczy z przejawami antysemistyzmu. – Premier Morawiecki np. napisał teraz list do Agencji Żydowskiej Icchaka Herzoga, w którym podkreślił jeszcze raz, że polski rząd będzie walczył z antysemityzmem. Czy można zrobić więcej? W każdej sprawie można zrobić jeszcze więcej – podkreślił dyplomata i dodał: "Mamy np. definicję antysemityzmu, którą przyjęła organizacja IHRA, International Holocaust Remembrance Alliance. Oni stworzyli taką ogólną definicję - co to jest antysemityzm. Polska jeszcze tego nie przyjęła, ale jednocześnie jest członkiem tej organizacji. Tak że np. taki krok byłby ważny w walce z antysemityzmem".

Na sugestię Doroty Wysockiej-Schnepf, że polski rząd "przymyka jednak oko na antysemityzm ze względów wyborczych, bo te grupy często są w gronie elektoratu partii rządzącej", Ben-Zvi odparł, że teraz tego nie dostrzegł. Zaznaczył jednocześnie, że jest w Polsce dopiero od dwóch miesięcy. Przyznał, że podczas kampanii wyborczej dostrzegał przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych, w tym Konfederacji. – Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie – podkreślił. Ambasador Izraela w Polsce przyznał, że niepokoi go ten fakt. – Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. To mnie niepokoi. Będziemy to śledzić i o każdym przejawie antysemityzmu w mediach i w Sejmie otwarcie mówić – zapowiedział.

Dziennikarka zapytała izraelskiego dyplomatę także o to, czy patrzy z niepokojem na zbliżającą się rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak stwierdziła: "Od kilku lat w to święto maszerują po ulicach Warszawy środowiska nacjonalistyczne, żeby nie powiedzieć: faszyzujące". – Jasne. Jeśli będą tacy ludzie, a jeszcze z hasłami antysemickimi - to niepokoi. Ale myślę - choć szczegółowo się nie orientuję - że mowa nienawiści jest sprzeczna z polskim prawem. Wydaje mi się, że są takie przepisy, zatem władza musi coś z tym robić – odparł.''

#afera #zydzi #moderacja #ciekawostki #4konserwy #moderacja #moderacjacontent #bekazlewactwa #neuropa
T.....r - Tuszowanie informacji z strony moderacji i neuropejskiego discordu

PRZEG...

źródło: comment_v20SlMg8hAnz0RJ8gJpNtt2NPs3yJdnK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz