Wpis z mikrobloga

Swego czasu obejrzałem pierwsze cztery sezony #graotron Stwierdziłem, że nie lubię czekać tygodnia na jeden odcinek, więc poczekam na koniec serialu i wtedy obejrzę wszystko do końca. Słyszałem jednak, że ponoć ostatnie sezony są dosyć rozczarowujące. Ile jest w tym prawdy? Warto wracać do serialu? #got #gamesofthrones
  • 7
@bezczelny_klamca: to częściowo prawda ale głównie dlatego, że jakaś część ludzi liczyła po prostu na inne zakończenie. Wiele daje do myślenia fakt, że pan George RR Martin prawdopodobnie boi się dokończyć swoje dzieło, żeby go nie zlinczowali. Druga opcja jest taka, że wyda to pośmiertnie a trzecia, że nie ma weny w ogóle, bo stworzył potwora, którego nie jest w stanie skleić do końca. Ja bym obejrzał, bo ja got oglądam
@Pix777 jak to się mówi, wyczynem nie jest napisać dobrą książkę, wyczynem jest napisać serię dobrych książek.
Jak dla mnie to Martin ma jako takie zakończenie serii, ale nie wie do końca jak do tego dojść, żeby było spójne i rozbudowane. Doszedł do takiego momentu w którym się zablokował. Druga sprawa jest taka, że już pewnie jest zmęczony pisaniem i brak mu weny twórczej (zresztą o tym wspomniałeś)
@Pix777: To zakończenie miałoby sens gdyby okazało się, że Bran stał się pierwszą, pradawną wroną, która dawno temu chciała przejąć i zniszczyć cały świat. Wtedy wyjaśniłoby się, dlaczego Nocny Król się przebudził i szedł tylko po Brana, dlaczego Bran nie reagował, nie przerywał rzeźni ludzi - bo sam był w to zamieszany i sterował smokiem/Daenerys. I na koniec okazałoby się, że wszyscy którzy przeżyli są przegranymi, bo #!$%@? wrona mająca pełnie