Wpis z mikrobloga

@tomaszq: ciężko z kolei znaleźć myjnię, która sensownie umyje samochód. Ostatnio jak pojechałem to mi Ukrainiec maskę zaczął szorować gąbką. Zajebiste kolka potem miałem
  • Odpowiedz
@FELIX90: 1. Jak już wyżej pisali, bezdotyk nie umyje auta tylko spłucze.
2. Ceramika jest dobrym wyborem jeśli jesteś w stanie jeździć na bezdotyk co najmniej raz w tygodniu i na porządne mycie co najmniej raz w miesiącu.
3. My przy ceramice korzystamy z myjni na parkingu w Renomie i jest spoko.
4. Z ceramiki polecam Car Beauty Car Spa. Właściciel zna się na rzeczy, doradzi i powie wprost bez
  • Odpowiedz
@FELIX90: Jeśli nie jesteś w stanie domyć na bezdotyku to mogą być zanieczyszczenia, które wymagają specyficznej chemii i tutaj jeśli oddałbyś auto na ceramikę to oni Ci na pewno wcześniej korektę lakieru zrobią i ściągną to wszystko. Wtedy nawet jeszcze przed ceramiką wygląd lakieru mocno odżyje. Natomiast ceramika będzie takim zabezpieczeniem, dzięki któremu ten syf będzie łatwiej myć.

Czy wystarczy wtedy sam bezdotyk? To już zależy od samej chemii używanej
  • Odpowiedz
@Czysta-Bryka_pl: to, że zdejmą syf i zrobią korektę przed położeniem ceramiki, to oczywiste, przecież nie położą jej na syf :D.
Nikt nie napisał czy rzeczywiście warto kłaść ceramikę, czy może lepiej zrobić porządny detail z woskiem i tyle.
  • Odpowiedz
@FELIX90: No to już Ci piszę. Wosk jest dużo mniej trwały porównując z porządna ceramiką aczkolwiek jak wosk się skończy to możesz go położyć jeszcze raz nawet samemu. I możesz sobie też różne woski wtedy wybierać jak lubisz się w to bawić. A jak ceramika się będzie kończyć to żeby położyć raz jeszcze trzeba będzie znowu robić korektę. Tego trzeba być świadomym. Za to ceramika tak jak wspomniałem jest trwalsza.
  • Odpowiedz
@Czysta-Bryka_pl: jak milem możliwość, to myłem auto na dwa wiadra, glinkowalem, kładłem politurę Black hole poorboysa i do tego wosk nattys wax również od nich. Teraz nie mam na to warunków i jakoś nie jestem zadowolony z tego co dostaję płacąc w różnych przypadkowych miejscach za mycie
  • Odpowiedz
@FELIX90: fajnie, to mi się podoba :) Szkoda, że już nie masz możliwości. Pozostaje Ci szukać jakichś myjni typu safe wash gdzie masz gwarancję że Ci nie zniszczą lakieru podczas zwykłego mycia. Widzę, że coś by się we Wrocławiu znalazło ale nie jestem z Wrocławia więc Ci nie doradzę tutaj nikogo.
  • Odpowiedz
@Czysta-Bryka_pl: no to jest właśnie problem. Jak robiłem to sam, to mogłem mieć pretensje tylko do siebie aczkolwiek nigdy nie narobiłem żadnej krzywdy na lakierze. Jak jadę na myjnie i chce, żeby zrobili mi to, co robilem sam, tyko, ze płace za to 250 złotych to jest to zrobione do dupy a ja bez kasy zostaję

Na zdjęciu chyba moja najlepsza robota sprzed kilku lat
FELIX90 - @Czysta-Bryka_pl: no to jest właśnie problem. Jak robiłem to sam, to mogłem...

źródło: comment_35rufraypKPNAtC0SujeotVwvKt4PdDL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Z ceramiki polecam Car Beauty Car Spa. Właściciel zna się na rzeczy


@dobrzecisiewydaje: Czy tam właścicielem nadal jest pan Tomek? Bo coś tam się trochę pozmieniało jakby - na Wagonowej jest teraz "Pan Detailer" i chyba jest inny właściciel, a "Car Beauty Spa" się chyba przeniosło obok Magnolii i tam jest chyba właśnie Tomek. Ja prawdę mówiąc nie byłem do końca zadowolony z obsługi w Car Beauty, auto fajnie zrobili
  • Odpowiedz