Wpis z mikrobloga

Szukam biurka dla siebie, i im więcej szukam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że cały #!$%@? na rynku jest ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze jutro jadę w jedno miejsce ale zaczyna mi chodzić po głowie zrobienie biurka samemu.
Zależy mi, żeby biurko było stabilne i wytrzymałe, i największy problem mam z nogami. Przyszło mi do głowy, że mógłbym je zrobić z.. kantówek ( ͡º ͜ʖ͡º)
Drewniane, łatwo się łączą z drewnem które będzie tworzyło resztę biurka normalnie strzał w dziesiątkę. Tylko jeden problem: jak tu je cholerka przyciąć, żeby były równe i się na nich blat nie gibał? Jeżeli kupię kantówkę w takim Leroy Merlin i poproszę o przycięcie na 74 cm 8 kawałków to zrobią mi to na tyle dokładne, że wszystkie kawałki będą identyczne i nie będzie np 2mm różnicy (które to już mogą spowodować bujanie)?

Ogólnie plan jest taki, żeby zrobić biurko w kształcie L. Nogi z kantówki, łączone ze sobą grubą płytą OSB od frontu oraz blat. Na koniec na płytę OSB za pomocą kleju montażowego przykleję blat właściwy, jakiś dąb czy coś i połączę z płytą zwykłym klejem montażowym.

Co myślicie, ma szanse się udać?

#majsterkowanie #diy #biurko
  • 7
@Gruuuby: Od razu kręcić do gotowego blatu na gotowo? Wydaje mi się że jak dam taką grubą płytę OSB ze 3 cm i na każdą nogę użyję że 4-5 wkrętów do drewna to będzie jednak stabilniejsze ( ͡º ͜ʖ͡º)

@sirconrad: Mam takie z Ikei za 10 zł w jednym "biurku" i się zraziłem...
@robertx: kantówki spokojnie nawet sam dotniesz pila ręczna, nie muszą być co do setnej mm bo blat i tak siądzie a podłoga nigdy nie jest idealna, obawiałbym się jedynie stabilności jeśli blat nie będzie przymocowany do ściany
@skarbie: Plan jest taki, że biurko będzie stało na środku pokoju, nie dotykając w żadnym miejscu ściany. Frontowa deska będzie trochę dłuższa tak z 20-30 cm i będzie zasłaniała #!$%@? który jest na biurku, coś ala recepcja ( ͡º ͜ʖ͡º)
@robertx: jak nie będzie jakieś super duże to może się udać, zawsze można poprawić jak będzie niestabilne, jak zrobisz to podrzuć foto bo ciekaw jestem konstrukcji i jak to osb będzie wyglądać
@robertx: musisz najpierw zapytac czy dotna kantowki bo na nogi bedziesz potrzebowal grube(takie ok 4x4 lub 5x5), a nie wiem czy ich maszyna ma taki zakres ciecia. Zeby bylo to stabilne to nie wystarczy jak skrecisz kantowke tylko od gory do blatu/osb, musisz zrobic jakies boczne usztywnienia. Chyba najrozsadniej tak jak w zwyklych stolach zazwyczaj masz nogi, ktore sa obudowane do okola stelazem, ktory je trzyma. Mam nadzieje, ze dobrze wyjasnilem