Wpis z mikrobloga

Polecam, świetny materiał.


@ImInLoveWithTheCoco: Śmiem się nie zgodzić by to był świetny materiał. Osoba go prowadząca daje przykład kto będzie karany (9:49): "to że masz 13 lat i uprawiasz seks oralny z kolegą jest absolutnie normalne, więc nie zastanawiaj się nad tym czy powinieneś przestać, to jest super" podczas gdy ustawa dotyczy małoletnich czyli osób młodszych niż 18 lat. Tego 13 latka z przykładu należy zamienić na 17 latka uprawiającego seks
@ImInLoveWithTheCoco: dalej w 12:33 kolejna manipulacja, autorka filmu mówi że przykładowe zdanie z takich zajęć dla grupy 0-4 lat to "słuchajcie, masturbacja jest fajna, oto jak się to robi" a potem mówi, że "masturbacja dziecięca to odpowiedź na sytuacje trudne, stresowe, traumatyczne", a prawda jest taka jak na obrazku poniżej.

Zawracam też na 3 podpunkt we fragmencie tekstu z Wikipedii lewym górnym rogu.
R187 - @ImInLoveWithTheCoco: dalej w 12:33 kolejna manipulacja, autorka filmu mówi że...

źródło: comment_mI7M28mFTvf4xU8zSLr7cHfNaCjL4TgZ.jpg

Pobierz
Tego 13 latka z przykładu należy zamienić na 17 latka uprawiającego seks i wtedy będzie dobry przykład na to dlaczego ta ustawa budzi kontrowersje


@R187: nie, nie budzi żadnych kontrowersji. W jednym i drugi przypadku nauczyciel nie powinnien pochwalać podejmowania kontaktów seksualnych przez taką osobę.

A co do drugiego to wydaje mi się, że pani psycholog może mieć większą wiedzę od artykułu z wikipedii i anonka z Internetu.
A co do drugiego to wydaje mi się, że pani psycholog może mieć większą wiedzę od artykułu z wikipedii i anonka z Internetu.


@ImInLoveWithTheCoco: Źródłami dla tamtego akapitu z Wikipedii są:

Anna Gulczyńska, Masturbacja u dzieci przedszkolnych – komu i jak pomagać?, „Pediatria Polska”, 92 (6), 2017, s. 753–757

Agnieszka Kraśniej-Dębkowska, Sergiusz Jóźwiak, Onanizm w okresie niemowlęcym i wczesnodziecięcym – rozpoznanie, różnicowanie i leczenie, „Child Neurology”, 25 (51), 2016, s. 43–46