Wpis z mikrobloga

@JavaDevMatt: Czy Facebook w ogóle podjął rozmowę z nimi w sprawie ostatnich wydarzeń? Czy Brand będzie starał się też wręcz prawnie dochodzić tego dlaczego na podstawie byle wpisu w artykule gdzieś na świecie od razu w ciemno tak pobanowali? Noooo i czy w sumie to może zdradzić na ile są może postrzegani jako konkurencja narzędzi analitycznych samego Facebooka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@JavaDevMatt: dlaczego w ogóle nie porozmawia z akcjonariuszami na temat ostatnich wydarzeń z FB i przyszłości?
Dlaczego nie było żadnego poważnego oświadczenia, dlaczego chowa głowę w piasek?

W firmie był potencjał, a teraz sporo ludzi zastanawia się, czy jakikolwiek został. Chodzą po grząskim gruncie i nie umieją stawić temu czoła publicznie.
  • Odpowiedz
@BeSmarter: z tego co kojarzę Michał wrzucił o tym video na YT. Podejrzewam, że sprawa jest na tyle świeża, że nie mają jeszcze pełnych informacji, które mogliby przedstawić w oficjalnym oświadczeniu (komunikacją z takim molochem jak FB będzie pewnie ciągnąć się miesiącami). Podpytam o to w podcaście.
JavaDevMatt - @BeSmarter: z tego co kojarzę Michał wrzucił o tym video na YT. Podejrz...
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Minęły prawie 2 msc od tych informacji i nadal brak przejrzystej polityki komunikacyjnej z akcjonariuszami i klientami. Dość specyficzna sytuacja. Zapytaj jak klienci zareagowali na tę informację i czy nie obawiają się zejścia poniżej 20 zł za akcje? Runąć z 45 na 23,5 to ogromny cios dla rozwijającej się firmy.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: zapytaj czy opłacało się tak po chamsku scrapować dane z FB i IG?
SentiOne jakoś potrafiło dostosować się do regulaminu FB, na co trochę stracili czasu - ale przynajmniej nie są teraz w ciemnej d...
A @sadek świadomie bądź nie chciał chyba trochę przycwaniaczyć no i nie wyszło.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Dobrze, zapytaj zatem czy to na prawdę to był taki problem dostosować się wcześniej do polityki FB tak jak zrobiła to ich konkurencja?
Ban przecież chyba nie przyszedł znienacka? Były wcześniejsze sygnały że coś takiego zrobią po aferze z CA.
  • Odpowiedz
Runąć z 45 na 23,5 to ogromny cios dla rozwijającej się firmy.


@maxRok: To jest akurat normalna praktyka w świecie unikornów ale nawet i po prostu startupów - IPO nie jako etap pozyskania środków ale exit strategy. Debiut i cyk dalej już tylko w dół.
  • Odpowiedz
Czy Facebook w ogóle podjął rozmowę z nimi w sprawie ostatnich wydarzeń?

@Saeglopur: @JavaDevMatt: z tego co zrozumiałem z wszystkich artykułów o brand24, to firma działała w nieco szemrany sposób - szemrany w kontekście, że wykorzystywał słabości/dziury/bugi FB, a więc za bardzo nie ma o czym rozmawiać z FB, prędzej to powinni być wdzięczni, że FB nie wysłało adwokatów, by spacyfikować firmę, nadużywającą infrastruktury. Aczkolwiek to ja tak
  • Odpowiedz
@Cygan_Edek: tak czytałem w jedynym artykule (chyba sponsorowanym) że oni tylko z API a z instagrama to brali scrapowane „od pośredników”. Wiec to chyba jasne że omijali wytyczne FB.
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt: Zapytaj go jaki był do tej pory najtrudniejszy moment/decyzja w prowadzenia Brand24.

Szanuje go mocno za otwartość, determinację i to jak buduje swoją firmę. Sam prowadzę biznes w modelu SaaS i wiem że trzeba się naharować i taki człowiek jak on jest dla mnie inspiracją w dążeniu do celu ;)

@maxRok: kurs co prawda jest znacząco niższy, ale pamiętaj że ludzie inwestują emocjonalnie, szczególnie na NewConnect gdzie
  • Odpowiedz