Wpis z mikrobloga

#teczowypiatek #bekazlewactwa #islam #4konserwy #neuropa

EDUKACJA ANTYDYSKRYMINACYJNA ODDAJE GŁOS MNIEJSZOŚCIOM I WYZWALA Z BEZSILNOŚCI

Kolejnym ważnym założeniem edukacji antydyskryminacyjnej jest włączanie i wzmacnianie osób należących do grup narażonych na dyskryminację zgodnie z ideą, że najlepiej robić coś „z kimś” a nie „dla kogoś”. Oznacza to, że, prowadząc edukację antydyskryminacyjną dotyczącą wybranej grupy narażonej na dyskryminację, najlepiej zaangażować osoby z tych grup, aby w miarę swoich chęci i możliwości włączyły się w działania edukacyjne i mogły je aktywnie współtworzyć. Dobrym przykładem takiego włączenia np. w szkole, gdzie są obecne dzieci wyznające islam jest zaproszenie rodzica lub muzułmańskiego duchownego, aby opowiedział na lekcji o zwyczajach w islamie. Dzięki temu pozostali uczniowie i uczennice otrzymają wiedzę, która może zapobiec powstawaniu stereotypów o muzułmanach i muzułmankach, poznają lepiej swoich rówieśników, a dzieci muzułmańskie będą miały możliwość zidentyfikowania się z treściami lekcji i zostać docenione ze względu na swoją religię.


https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2016/03/2015_Publ-pokonf_Rowna-Szkola.pdf

Serio k@#$a?! xD Nie wystarczy fakt, że prawie we wszystkich krajach, gdzie wyznawcy Allaha stanowią większość, za praktyki homoseksualne grozi kara śmierci lub dożywocie? O czym ten muzułmański duchowny będzie do nich przemawiał? O tym jak jest źle traktowany w Polsce, czy jednak pozwolą mu na szczerą wypowiedź na temat jego opinii o homoseksualizmie i prawach kobiet? Wydaje mi się, że jednak ta druga kwestia będzie przemilczana. Gdyby aktywistom LGBT naprawdę zależało na dobru osób z orientacją homoseksualną robiliby wszystko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się islamu na Zachodzie. Niestety dla nich takie pojęcia jak "mniejszość" i "krzywda" są pożywką polityczną, którą chcą karmić swoją grupę docelową bez końca. W Europie istnieją kraje, gdzie według wyników najnowszych ankiet akceptacja homoseksualistów w społeczeństwie wynosi ponad 95%, lecz mimo to te grupy uważają, że tęczowy aktywizm wciąż jest tam potrzebny i jednocześnie afirmują one migracje muzułmańskiej ludności do swoich krajów!
  • 10
Dobrym przykładem takiego włączenia np. w szkole, gdzie są obecne dzieci wyznające islam jest zaproszenie rodzica lub muzułmańskiego duchownego, aby opowiedział na lekcji o zwyczajach w islamie. Dzięki temu pozostali uczniowie i uczennice otrzymają wiedzę, która może zapobiec powstawaniu stereotypów o muzułmanach i muzułmankach, poznają lepiej swoich rówieśników, a dzieci muzułmańskie będą miały możliwość zidentyfikowania się z treściami lekcji i zostać docenione ze względu na swoją religię.

@Alex_Krycek: A co jeśli
@ibilon: zgodnie z ich logiką katolicy są większością, więc im się nie należy szacunek. Nie mniej jednak jest to dobre pytanie do ich przyjaciół ze Szwecji, czy Francji, gdzie religia chrześcijańska niedługo będzie stanowić mniejszość, albo nawet już nią jest.
Od kiedy katolicy stanowili większość w Szwecji?


@PolacoEsMasGrandeRobaco: a gdzie ja tak napisałem?

Co do obecności katolickich duchownych w polskich szkołach to masz racje praktycznie nie występują w przeciwieństwie do imamów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Przecież napisałem, że katolicy stanowią większość w Polsce ()
W takim razie co robiła Inkwizycja?

@Aldarith: Między innymi walczyła z polowaniem na czarownice. System sądowniczy obowiązujący dziś na całym świecie to zasługa Świętej Inkwizycji i został wprowadzony (a właściwie przywrócony, bo w dużej mierze opiera się na zapomnianym wtedy prawie rzymskim) właśnie po to, żeby ludzi nie palono na stosach, bo ktoś doniósł straży, że widział jak sąsiadka lata na miotle.
Słowo "inkwizycja" pochodzi od łacińskiego "inquisitio", które oznacza pytać,
Jakoś Wikipedia mówi zupełnie odwrotnie.

@Aldarith: To źle mówi. Nie pierwszy raz.

Jeśli nie wierzysz mi, to Kościół Katolicki prowadził bardzo dokładną księgowość wszystkich działach Świętej Inkwizycji i w archiwach Watykanu są akta każdej sprawy rozpatrzonej przez sądy inkwizycyjne, więc możesz sobie sprawdzić wydane wyroki i czy rzeczywiście skazywali na śmierć jakieś czarownice.
Niby jak mam to sprawdzić xd Nie, że Ci nie wierzę, ale bądźmy poważni

@Aldarith: Przecież nie mówię, żebyś poleciał do Watykanu. Możesz przeczytać raporty historyków, którzy to badali, jest dużo książek o Inkwizycji. Z polskich to na przykład "W obronie Świętej Inkwizycji" Romana Konika.