Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś jakąś stronkę związaną z elektroniką gdzie dowiem się jak w domowych warunkach "wyjmę" z obiegu włącznik? Sytuacja wygląda tak, że przy głośnikach komputerowych mam pstryczek ON/OFF i prawdopodobnie sie zepsuł, chcąc oszczędzić pieniążki pomyślałem, że odłączę ten włącznik i prąd będzie szedł bezpośrednio. Moje on/off będzie włożeniem i wyjęciem kabla z gniazdka krótko mówiąc.
Rozkręciłem tylny panel i mam na wierzchu bebechy, zauważyłem że kabel idący z gniazdka rozgałęzia się na dwa kable idące do tego pstryczka. Czy jak odepnę te 2 kable od pstryczka i złączę je to odłączę włącznik i prąd od razu poleci?
#help #elektronika #elektrotechnika #prad #elektryka #elektrykapradnietyka

Edit: dodałem zdjęcie, na żółto kółko to ten włącznik
Pobierz
źródło: comment_UEsF5c5mPy9MiLFySuMBemHXIVQ8CqGc.jpg
  • 10
Rozkręciłem tylny panel i mam na wierzchu bebechy, zauważyłem że kabel idący z gniazdka rozgałęzia się na dwa kable idące do tego pstryczka. Czy jak odepnę te 2 kable od pstryczka i złączę je to odłączę włącznik i prąd od razu poleci?


@dawidos2000: oj poleci, razem z bezpiecznikiem pewnie
rozgałęzia się na dwa kable idące do tego pstryczka. Czy jak odepnę te 2 kable od pstryczka


@dawidos2000: do włącznika dochodzą tylko te dwa przewody? Czy cztery? Jeśli dwa, to tak jak piszesz, połącz je, będzie ok.