Wpis z mikrobloga

@Adrian77: od przyszlego tygodnia temperatura w nocy zblizy sie do 1-2 stopni takze chyba juz czas na zimowki, ja zmieniam jutro :)


@wxx71: raczej to nie ma wielkiego znaczenia, w sensie zimowe mają miękką mieszkanke na zimnym powinny ogarniać, ale te mityczna granica 7 stopni to w praktyce raczej bzdura. Niemiecki ADAC chyba coś w tym temacie testował i opisywał, ale nie mam tego pod reką.

Ja zmieniam
  • Odpowiedz
@KeepCalm: wlasnie, ze ta granica tych kilku stopni ma jakis tam sens. Opony letnie sa z mieszanki, ktora przy wysokich temperaturach jest miękka i zachowuje swoje wlasciwosci w ekstremalnych temperaturach, dajac nam przyczepnosc, przy czym nie rozpływa się na drodze pod wpływem gorąca. Im niższa temperatura, tym letnie opony stają się twardsze, nie jak kamień, ale zauważalnie twardze, niż zazwyczaj. Profil opony letniej ma też mniej lamelek, które odprowadzają wodę,
  • Odpowiedz
wlasnie, ze ta granica tych kilku stopni ma jakis tam sens. Opony letnie sa z mieszanki, ktora przy wysokich temperaturach jest miękka i zachowuje swoje wlasciwosci w ekstremalnych temperaturach, dajac nam przyczepnosc, przy czym nie rozpływa się na drodze pod wpływem gorąca. Im niższa temperatura, tym letnie opony stają się twardsze, nie jak kamień, ale zauważalnie twardze, niż zazwyczaj. Profil opony letniej ma też mniej lamelek, które odprowadzają wodę, a jak wiemy,
  • Odpowiedz
@wxx71: ja za to nie zajmuję sie zawodowo oponami, ale mam kilka aut, w ktorych zmieniam zawsze opony na zimowe i letnie i po prostu zauważam prawidłowosc, ze zimówki w czasie typowej jesieni (plucha, mokro, temperatura 0-5 max 10 sa wyraźnie gorsze od letnich. Podobnie z wiosny.
jedyna okazja, gdzie widac ich przewage to warunki typowo zimowe.

I zauwaz, jak są jakies testy porównawszcze, zeby pokazac sensownosc zakupu zimówek i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nunu85: ale ja nie napisałem nigdzie że zimówki są lepsze od letnich, każda opona ma swoje właściwości i w niskich temperaturach guma zimówek jest lepsza i masz lepszą przyczepnośc.. skończ czepiać się szczegółów wyrwanych z kontekstu
  • Odpowiedz
@Adrian77: czekać chyba że użytkujesz auto w godzinach porannych i wieczornych to w przyszłym tygodniu możesz zmieniać, w przeciwnym wypadku zapisz się na wymianę w okolicach 9 listopada.
  • Odpowiedz