Wpis z mikrobloga

Dobra #!$%@? z tagu i daruje sobie już oglądanie tego gówno programu, tworzonego przez słabych ludzi(reżyserka/produkcja), dla słabych ludzi(uczestnicy). Dziś przelała się czara goryczy związana z kompletnym brakiem konsekwnecji, zostawianiem sobie bezpiecznych furtkek. Ze względu na to, że ostatnio dużo mówi się o bezsensownym hejcie, to dorzucam też dwa kilo konstruktywnej krytyki.

Nowa Formuła

Jeśli program reality show taki jak BB chce nie tylko zainteresować, ale i utrzymać szerokie grono widzów to musi:

1. W jasny, klarowny i nie pozostawiający wątpliwości sposób przekazywać widzom informacje o zasadach gry.

2. Dać widzom narzędzia do wpływania na przebieg programu, w przeciwieństwie do dawania widzom uczucia posiadania kontroli.

3. Wyróżniać się absolutną konsekwentnością w zakresie następstw łamania regulaminu, decyzji widzów i ogólnie pojętych zasad współżycia społecznego.

4. Trzymać się reguły, że widz chce się czuć jak Wielki Brat, a nie uczestnik. Co przez to rozumiem? Trzymanie widzów w niepewności w sprawach dotyczących pkt. 3 jest ciosem poniżej pasa. Tego typu program ma wystarczający wpływ na emocje widzów jedynie przy pomocy:

--> Niepewności kto odpadnie - tutaj niepewność powodują inni oglądający poprzez głosowania
--> Niepewności kto będzie nominowany - tutaj niepewność powodują sami uczestnicy

Sam zespół reżyserki/produkcji nie powinien nigdy stać się powodem niepewności.

5. Zespół obsługujący program winien być maksymalnie obiektywny, a w razie wątpliwości co do swojej obiektywności decyzje powinni podejmować widzowie.

Realne skutki przyjęcia takiej formuły

1. Nie powstaje "resentment" w stosunku do programu - jak w moim przypadku, mam już po dziurki w nosie bycia robionych w wuja przez produkcję.

2. Widzowie nie mają wątpliwości co do motywacji produkcji i reżyserki.

3. Drastycznie wzrasta "engagement", częstsze głosowania oznaczają większą popularność programu na SM, tym samym zwracając uwagę nowych widzów.
--> Ze względu na to, że ludzie naturalnie lgną do interaktywnej rozrywki, model biznesowy mógłby ulec zmianie, tj. subskrybenci playera mogą brać udział w ekskluzywnych głosowaniach, które mają kluczowy wpływ na rozwój produkcji.

4. Program staje się w końcu tym, czym zawsze chciał być. Widzowie utożsamiają się z postacią Wielkiego Brata i czują władzę i nadzwiedzę (σ ͜ʖσ) w stosunku do uczestników.

#bigbrother
  • 3
@Kw73: Niestety wydaje mi się, że szkoda do nich "strzępić ryja". Całe przedsięwzięcie straciło kompletnie moje zaufanie, a ich poczynania mnie zaskakują, w szczególności, że ostatnimi czasu klienci/użytkownicy bardzo skupiają się na transparentności jednostek oferujących usługi/produkty. Oni dzisiaj upadli tak nisko jak typowe #januszebiznesu , mają plany na maks 24 godziny do przodu, bez zastanawiania się nad długoterminowymi konsekwencjami swoich działań.
Pobierz szermierczyk - @Kw73: Niestety wydaje mi się, że szkoda do nich "strzępić ryja". Całe...
źródło: comment_oHY3n4GJybwX9ObxbDiGVKqX9QVWvMfK.jpg