Wpis z mikrobloga

@DodatnieUjemny: PIT niższy o 1% to wg tego co mówisz podwyżka podatku. Limitu ZUS nie znieśli, ale już liczony jako podwyżka. Handlowy w zawieszeniu, ale też podwyżka. "Wzrośnie opłata mocowa" - nie wzrosła, ale ktoś sobie przewiduje, że wzrośnie. Exit tax wymaga unia, niektóre rzeczy są uzależnione od płacy minimalnej/przeciętnej - to oczywiście też naciągnięte na podwyżki PiSu. PPK nie są obowiązkowe, to tylko opcjonalny sposób na oszczędzanie na emeryturę -
  • Odpowiedz
Dziś zmarnowałem 2 godzinki w US i dostałem mandacik za spóźnienie złożenia deklaracji vat o 20 dni (bo zapomniałem zwyczajnie) ! To jest poważne wykroczenie skarbowe ! Sprawa została już dawno załatwiona ( sprawa z lipca) , podatki są płacone w terminie - ale mandacik musi być. Polska przyjazna przedsiębiorcom. Ciekawe, czy Banaś dostanie mandacik za coś.
  • Odpowiedz
@Zuben: Tutaj jest naj-nizszy podatek w Calej UE.Nie to co Rep.Czech czy Slowacjii,Kraje Nadbaltyckie.Te Kraje sa na Stalej Wspolpracy z U.Skarbowym w Wawie.U Nas miedzy Sofia a Wawa takiej Wspolpracy nie ma
  • Odpowiedz