Wpis z mikrobloga

To jeszcze ciekawostka na wieczór:
Tak, to są odbojniki do drzwi po circa 16,50 zł/szt ze ściągniętą gumą. Zgadza się waga i wszystkie wymiary.
I o ile kreatywność bardzo cenię, to widzę problem, gdy ktoś próbuje robić biznes na takich bzdurach.
A nasz pomysłowy Audiomir wystawił to jako antywibracyjne nóżki pod gramofon, które można nabyć za 150 zł.
Wiadomo – płacimy za lata testów odsłuchowych różnych odbojników.

#heheszki #audiovoodoo (chociaż w sumie stopki antywibracyjne pod gramofon to prawilne akcesorium)
#tonskladowy – muzyka, śmieszki, najbardziej odpałowe gadżety audiovoodoo
Roszp - To jeszcze ciekawostka na wieczór:
Tak, to są odbojniki do drzwi po circa 16...

źródło: comment_u2MI3VdXwuDIONhzQq14LRTG2r6IStmW.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
Ale Ty rozumiesz, co się do Ciebie pisze? xDDDD

Podałem przykład innych odbojników z płaską górą, na których dokładnie widać, że takie modele są produkowane. Nie powiedziałem, że to jednak nie jest Diall z Casto xDDD


Nie wierzysz, to nie musisz, scrolluj dalej

Ja się z Tobą żreć nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Roszp: a ty głupi jesteś jakiś czy co? Masz jakies dowody? Ja
  • Odpowiedz
@Roszp: chcą, to płacą... Jaki problem? Są setki alternatyw, a jeżeli w opisie nie kłamie że są tytanowe to przecież nikomu nie szkodzi.
Tym że wzmacniacz, biorąc pod uwagę wszystkie koszty, powinien kosztować 700 zł, a kosztuje 5000 zł też się oburzasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roszp: Ale ty nie rozumiesz że Castorama kupuje w hurcie te antywibracyjne nóżki, dokłada jakaś gumę i sprzedaję za krocie w detalu jako odbojniki
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Sanremu kto mnie zaorał? Gość, który nie wie, że są różne rodzaje odbojników czy ten drugi, który pisze, że nie mam mózgu i pracy? XD

Bo jak dla mnie to zwykłe sranie żarem jest ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
zypadkiem o tych samych wymiarach, konstrukcji, wyglądzie i wadze


@Roszp: To nie jest może nawet wina Janusza. Chodzi o to że są dwa różne zlecenia na te same konstrukcyjne przedmioty bo tak jest tanio, tylko jeden idzie na odbojnik drzwi za 10zl a drugi na podstawke dla audiofili za 150. Serio po tym jak się głębiej zastanowić brzmi absurdalnie ale jest naturalnym zjawiskiem
  • Odpowiedz
Gość, który nie wie, że są różne rodzaje odbojników


@Roszp: stop, sam napisałeś że to jest

to są odbojniki do drzwi po circa 16,50 zł/szt ze ściągniętą gumą. Zgadza się waga i wszystkie wymiary.


sugerując że to jest TEN SAM odbojnik tylko z wyciętą gumą. Nie pogrążaj się.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Croudflup problem w tym, że takie podstawki antywibracyjne nie istnieją. Takiej konstrukcji nie używa żaden producent, a naprawdę - przekopałem się przez wszystkich. To jest lity blok metalu. Natomiast antywibracyjne nóżki, żeby spełniały swoją rolę, muszą mieć ruchomy element. Realizuje się to na kilka sposobów - od prostego, gumowego zawieszenia, przez sprężyny, segmentowe konstrukcje z kulkami w środku aż po jakieś wymyślne konstrukcje. Druga kwestia to wymiary - zajrzyjcie do dowolnego
  • Odpowiedz
@Roszp:

Nie znam się na audiofilskich wynalazkach, ale co nieco znam się na wibroizolatorach i odbojnikach. I nie są to dwa nawet zbliżone produkty.

Natomiast antywibracyjne nóżki, żeby spełniały swoją rolę, muszą mieć ruchomy element. Realizuje się to na kilka sposobów - od prostego, gumowego zawieszenia, przez sprężyny, segmentowe konstrukcje z kulkami w środku aż po jakieś wymyślne
  • Odpowiedz
Nie znam się na audiofilskich wynalazkach, ale co nieco znam się na wibroizolatorach i odbojnikach. I nie są to dwa nawet zbliżone produkty.


@Bieniuraper: I właśnie o tym jest ten cały post.

Nóżki antywibracyjne nie muszą mieć żadnego ruchomego elementu. Same materiały mają właściwości tłumiące i przez dobór ich grubości, wielkości, gęstości i materiału z jakiego są wykonane dobieramy odpowiedni rozmiar do wagi i częstotliwości urządzenia, które chcemy
Roszp - > Nie znam się na audiofilskich wynalazkach, ale co nieco znam się na wibroiz...
  • Odpowiedz