Wpis z mikrobloga

#szosa

Jakie modele siodełek polecacie? Obecne uciska mi prostatę, drętwieje mi benis co trwa czasami nawet 24h. Problem występuje szczególnie przy jazdach 100 km, gdy staram się trzymać aerodynamiczną pozycję.
  • 13
@doktorplaga: to jest problem źle dobranego siodła, ustawione powinno być poziomo, szerokość powinna być dobrana pod szerokość Twoich kości ogonowych co łatwo sprawdzisz, ale jak masz za dużą ramę, za długi mostek to możliwe że w czasie jazdy przesuwasz się za bardzo do przodu i wtedy żadne siodełko nie pomoże
@motoinzyniere: @doktorplaga: jeszcze warto sprawdzić czy samo siodło jest sztywne, bo jak się zgina pod naciskiem na jego brzegi to w czasie jazdy robi się w klin zmniejszając jakby swój rozmiar i objawy jak opisałeś, miałem takie u siebie, na szerokość ok ale pod ciężarem się wyginało za mocno (może było dla 50kg rowerzysty :) )
każde z dziurą będzie spełniało rolę?


@doktorplaga: dziura to dodatek, szerokość dobierz poprawnie

Wydaje mi się, że rama jest dobrze dobrana.


@doktorplaga: zwróć uwagę podczas jazdy czy nie poprawiasz pozycji, czy prostujesz łokcie będziesz wiedział czy to wina siodełka w ogóle, może siodło nic nie zmienić