Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Jako, że w styczniu chciałem ruszyć do UK na parę miesięcy do pracy, powiedzcie mi, proszę, jak się ma sprawa z Brexitem? Jak to obecnie wygląda dla takich osób jak ja?
#brexit #uk
  • 20
@thus nie warto. #!$%@? wie co zaraz będzie, a byś musiał starać się o pre-settled status na gwałt. A to i tak nie wiadomo, czy zaraz gorzej na tym nie wyjdziesz jak ceny się rypna i funt poleci w dół.
@thus @DarkenSound: Gdyby byl NoDeal Brexit to wszystko dzieje sie z dnia na dzien. Jak widac po parlamencie taki scenariusz jest malo prawdopodobny, a wiec bedzie DEAL lub anulowanie brexitu.
W przypadku dealu prawo imigracyjne dla nas nie zmieni sie do grudnia 2020, a wiec spokojnie mozna przyjezdzac.
W przypadku No Deal (malo prawdopodobne) to przyjezdzajac przed wyjsciem z EU mozna normalnie tu zostac. Settled status trzba zrobic do grudnia 2020.
@DarkenSound: Przy aktualnym skladzie w parlamencie No Deal jest malo mozliwy, chyba ze zdecyduja sie na wybory przed podjeciem decyzji to wtedy moze cos sie zmieni.

Wsyatrczy zobaczyc ile to juz trwa, gdyby chcieli NO Deal to by go mieli. Wiadomo, ze takie zerwanie wiezi z dnia na dzien, nie jest dobre dla biznesu i gospodarki.
@DarkenSound to takie gdybanie co chcą czego nie chcą, można ocenić to co robią aktualnie. Myślenie co chcą to wróżenie z fusów.

Wydaje mi się, że większość polityków chciałaby to anulować, ale jednak boją się o kolejne wybory i co ludzie pomyślą/powiedzą o demokracji. Wybory to jednak ich szansa na pracę i pieniedze.
@Zaxx Ja wiem, że przedłużenie zależy od EU, ale wierzysz w to, że EU się odwróci i powie niech będzie NO DEAL?
Jedni i drudzy maja cos do stracenia, EU nie chce brexitu, a więc będzie przedłużać jeśli UK zapyta o to.
Ostatnio EU wspomnialo, że następne przedłużenie musi mieć powód wybory/referendum, 3 miesiące może im nie wystarczyć. Zobaczymy jaka będzie ich propozycja.

Jak narazie wszystko się toczy, aby był deal lub
@Zaxx myślę, że chętnie by przyjmowali ludzi do Walli i Szkocji, ale nie mogą regulować miejsca osiedlenia. Tamte rejony są trochę mało zaludnione.
@FantaZy: W sumie racja, na moją też ;)

Ja wiem, że przedłużenie zależy od EU, ale wierzysz w to, że EU się odwróci i powie niech będzie NO DEAL?


@Dansann: No i tu dochodzimy do pytania, czy EU to już związek socjalistycznych republik europejskich z komitetem centralnym w Brukseli, czy jednak państwa narodowe mają coś jeszcze do gadania ;)

Osobiście myślę, że te gadki ze strony EU, że przedłużenia nie
@Zaxx mieszkałem na Walii kilka lat i ogólnie spoko miejsce, choć bardzo się nie różni. Nie ma tam co robić bo ale zaludnienie to i roboty brak.

Z tym, że EU gada żeby sobie pogadać masz rację, też mam takie zdanie bo to trochę dlugo trwa.

Każdy kraj może mieć swoje zdanie na ten temat i powiedzieć NIE ale jednak bogaty kraj w EU to duże plusy.
Rynek zbytu, więzy firm przez
@Zaxx pozostaje tylko czekać, pytanie ile miesiexy/lat na koniec tego cyrku.
Bo już jest jak cyrk. Czas maja, a działają tydzień przez deadlinem.